שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר-ישוב

רה"מ ביקש סיוע מחו"ל: "אסון בהיקף שלא הכרנו"

ראש הממשלה כבר יודע ש"נצטרך להפיק הרבה מאוד לקחים כדי להתמודד עם אסונות מהסוג הזה, אבל כרגע הכל נתון להצלת חיים". הנשיא פרס: "מתפללים לנס"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הערב (יום ה') שהשריפה בכרמל היא "אסון בהיקף שלא הכרנו", לפני שיצא בעצמו לאזור האש המשתוללת. לפחות 40 סוהרים נשרפו למוות באוטובוס שנקלע לפתע ללהבות. נתניהו פנה לרוסיה, איטליה, יוון וקפריסין בבקשה שישלחו לכרמל מטוסים שיסייעו בכיבוי האש.

  

"דיברתי עם שר הביטחון, להעמיד את כל הכוחות האפשריים של צה"ל לעצור את השריפה. נצטרך להפיק הרבה מאוד לקחים כדי להתמודד עם אסונות מהסוג הזה, אבל כרגע הכול נתון להצלת חיים", אמר נתניהו בטקס להענקת עיטורים למאבק בסחר בבני אדם בבית הנשיא. הוא שיבח את הכבאים ואמר שהם פועלים בגבורה ובמסירות.

 

ynet

 

גם נשיא המדינה, שמעון פרס, דיבר בטקס: "הלב של כולנו בחיפה עם הכבאים שנלחמים באומץ לב מדהים. חלק מהם גם נפגעו". לדברי הנשיא, "אנו מתפללים לנס, מתפללים לשלומם, מתפללים לגמר השריפה".

 

בשריפה הקטלנית בתולדות ישראל נפגעו עשרות נוסעי אוטובוס סוהרים שהיה בדרכו לסיוע בפינוי כלא דמון שליד עוספיה.

 מד"א הקים תחנת עזרה ראשונה ניידת, אך החל בפינויה - מכיוון שלא נותרו פצועים בשטח.

 

אחד מקציני שירות בתי הסוהר שהיה באזור האסון חזר מזירת האירוע לנקודת איסוף הנפגעים והתמוטט בזרועות חבריו. "זה יותר גרוע מפיגוע בעזה", אמר, "הם פשוט שכבו שם על הרצפה, עשרות של אנשים, ולא היה מה לעשות". כבאי אחד סיפר: "אנשים נשרפו חיים, זה היה מחריד".

 

שב"ס פתח מרכז מרכז מידע למשפחות הסוהרים בטלפון 08-9775701.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטפלים בפצוע
צילום: אבישג שאר- ישוב
"מתפלים לגמר השריפה"
צילום: אבישג שאר-ישוב
לקחים - בהמשך. נתניהו
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים