שתף קטע נבחר

"מטוס כיבוי הגיע לשריפה שעתיים אחרי הדיווח"

מדריך הטיסה אלון חיים סיפר ל-ynet כי כבר ב-11:15 דיווח על השריפה שפרצה במזבלה בעוספייה. רק ב-13:45, אחרי שהשריפה הספיקה להתפשט, הגיע למקום מטוס כיבוי ראשון. 40 סוהרים נספו בשריפה, שממשיכה להשתולל

ככל שנוקפות השעות, מגיעות יותר ויותר ידיעות על כך שאולי ניתן היה לטפל אחרת בשריפת הענק שגבתה את חייהם של 40 סוהרים . ל-ynet נודע הערב (יום ה') כי מדריך טיסה דיווח על השריפה שפרצה במזבלה בעוספייה כבר בסביבות 11:15, אולם לטענתו המטוס הראשון הגיע רק כשעתיים וחצי לאחר מכן, אחרי השריפה הספיקה כבר להתפשט.

 


כך זה התחיל (צילום: אלון חיים)

 

"ב-11:14 ראיתי עשן קטן בפאתי הישוב עוספייה, בקצה של מקום בו שופכים זבל", סיפר אלון חיים, "זה היה בקצה הדרומי. דיווחתי בקשר למגדל חיפה על השריפה, וקיבלתי בקשר הודעה שהם מעבירים את המידע לשירותי כיבוי אש".

 

לאחר מכן, המשיך חיים לטוס באזור עוד עשרים דקות. "ראיתי שהשריפה ממש קטנה, אבל לא ראיתי

שום כבאים ובטח לא מטוסים. בשלב הזה אפשר היה להגיע לשריפה דרך הכבישים בעוספייה. האבסורד הוא שמתחם מטוסי הכיבוי במגידו נמצא רק 7 דקות מהמקום. השריפה לא הייתה ביער אז. היא הייתה בשטח סלעי ליד כמה עצים".

 

בשלב זה עזב חיים את המקום, וכשחזר ראה ש"השריפה הספיקה להתפשט בעוצמות גדולות הרבה יותר. גם אז לא ראיתי שום מטוס באזור. אחר כך ביררתי עם המגדל בחיפה והבנתי שמטוס הכיבוי הראשון הגיע רק בסביבות 13:45. השאלה הגדולה היא למה".

 

פורום "אסון הכרמל"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
40 סוהרים נספו
צילום: אלון חיים
"השריפה הייתה קטנה"
צילום: חגי אהרון
מומלצים