שתף קטע נבחר

בעקבות האסון: תפילה מיוחדת בכותל

הרב עובדיה יוסף הורה לערוך "עצרת תפילה וזעקה" באתר הקדוש, בהשתתפות הרב הראשי שלמה עמאר. הרב מצגר קרא להרבות בצדקה, ובישיבות החרדיות מגבירים את לימוד התורה

בעקבות אסון הסוהרים והשריפה בכרמל הוכרז אמש (יום ה') על תפילה מיוחדת בכותל המערבי. הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר, השתתף בתפילה, שנערכה לקראת חצות בהוראת הרב עובדיה יוסף. ברבנות ביקשו מכל מי שיכול היה להגיע לכותל לעשות זאת, ומי שלא - שיתפלל במקביל. התפילה הועברה בשידור חי ב-ynet. 

 

מנהיג ש"ס קיים בעצמו תפילה מיוחדת בביתו. הוא קרא לעם ישראל כולו להצטרף לתפילה - לעילוי נשמת הנספים, להחלמת הפצועים ולשלום הנעדרים.

 

הרב יונה מצגר קרא לציבור לקרוא פרקי תהלים ולתרום כסף לצדקה - "אפילו 10 אגורות" - להצלחת כוחות הכיבוי

והחילוץ הפועלים בחירוף נפש ביערות הכרמל. "צדקה בימי החנוכה מסוגלת לפעול ישועות, ואנו זקוקים לכך", אמר.

 

על האירוע הקשה בכרמל הוסיף: "האש המאירה של חג החנוכה הפכה לאש מכלה. זהו יום אבל לכל עם ישראל, ואני המום ומזועזע מממדי האסון. זו קטסטרופה לאומית וטרגדיה אמיתית". הוא ביקש לשגר תנחומים למשפחות הנספים ואיחל החלמה מהירה לפצועים. 

 

קהילות "צהר" ברחבי הארץ פתחו מוקד אירוח למשפחות שפונו מבתיהן. המעוניינים מוזמנים להתקשר למספר 052-7710048.

 

במגזר החרדי: תהלים ולימוד תורה

גם בציבור החרדי לא אדישים לאירועים הקשים. כנס הצדעה מרכזי ללומדי תורה שנערך בבנייני האומה בירושלים, שינה את מתכונתו והפך לערב תפילה וזיכרון, שבו שרו בעיקר "שירי נשמה" שקטים.

אחד מאורחי הכבוד, הרב יצחק דוד גרוסמן ממגדל העמק, ביטל את השתתפותו כדי להישאר באיזור הצפון, ואף הצטרף לחפ"ק המשטרתי.

 

גם בהיכלי הישיבות עקבו בדאגה אחר התפשטות האש ופינוי התושבים. במוסדות רבים - בהם ישיבת פוניבז' בבני ברק - הנחו הרבנים את תלמידיהם לקרוא פרקי תהלים נוכח המצב ולהגביר את הלימוד, שבאופן טבעי נחלש בסוף השבוע ובימי החנוכה.


פורסם לראשונה 02/12/2010 22:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שריפה בכרמל
צילום: AP
הרב עמאר. יגיע לכותל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים