שתף קטע נבחר

הלן תומאס מכה שוב: הציונים שולטים בארה"ב

כתבת הבית הלבן הוותיקה, שקראה ליהודים "להסתלק לעזאזל מפלסטין" לא מוותרת. בנאום בעיר בעלת הריכוז הגבוה ביותר של ערבים בארה"ב אמרה הלן תומאס כי "הקונגרס, הבית הלבן, הוליווד, וול סטריט - הם בבעלות של הציונים. אין בכך ספק"

הכתבת הישישה הלן תומאס אינה נסוגה מדבריה בסגנון הפרוטוקולים של זקני ציון: בהופעה בעיר דירבורן בפרפרי דטרויט, ריכוז הערבים הגדול ביותר בארצות הברית, טענה הלן תומאס ש"הקונגרס, הבית הלבן, הוליווד, וול סטריט - הם בבעלות של הציונים. אין בכך ספק". קהל מאזיניה, 200 איש, מחאו לה כפיים בעקבות דברים אלה. כך דיווח אתמול (שבת) העיתון "דטריוט ניוז".


כתבת הבית הלבן ידעה ימים יפים יותר. ביום הולדתה עם אובמה (צילום: AP)

 

הלן תומאס בת ה-90 ששרתה ככתבת בבית הלבן במשך 57 שנים, נאלצה לפרוש בקיץ האחרון אחרי שאמרה לרבי בחצר הבית הלבן שישראל צריכה "להסתלק לעזאזל מפלסטין", והציעה ש"הם יחזרו לפולין, גרמניה, ארצות הברית ולכל מקום אחר". דבריה צולמו והוקלטו והיא נאלצה להתפטר מתפקידה, ומאז לא נראתה בציבור, פרט לראיון רדיו עם כתב מקומי מאוהיו.

 

בתחילה התנצלה תומאס וטענה שדבריה לא הובנו, אבל בהופעתה בדירבורן היא שבה לסורה ואמרה: "אני עומדת על דברי. אמרתי את האמת". לכתבים אמרה טרם הנאום שנשאה כי "שילמתי מחיר, אבל הוא היה כדאי, כי אמרתי את האמת".

 

ההופעה בדירבורן היתה למעשה חזרה הביתה של הלן תומאס, בת להורים יוצאי לבנון, שגדלה בקהילה הערבית בפרבר המזרחי של דטרויט. היא דיברה בכינוס השנתי של "דמויות ותפישות של הערבים האמריקנים".

 

"אני יכולה לטלפן לנשיא ארצות הברית בכל שעה, אבל אני לא יכולה לדבר על ישראל", רטנה תומאס. היא אמרה לקהל הביתי שלה שכתבי הבית הלבן כינו אותה בצחוק "חיזבאללה", "חמאס" ו"מחבלת", אבל לדבריה היא לא מחתה על כינויי הגנאי כי "אני יודעת מי אני".

 

באותה הזדמנות שבה הגיעה הלן תומאס מוושינגטון לדטרויט היא היתה אורחת הכבוד של המוזיאון הלאומי הערבי-אמריקני, להסרת הלוט מעל פסל שלה המוצג במוזיאון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא חוזרת בה. הלן תומאס
צילום: AP
מומלצים