שתף קטע נבחר

אלעד בן ה-16 התנדב ככבאי, ונספה באסון

כשאלעד ריבן מחיפה שמע על הדליקה בכרמל, הוא לא חשב פעמיים, והתקשר לאמו כדי שתביא לו את מדי המתנדב. הוא הצטרף לכבאים, ויצא להיאבק בלהבות - שגבו את חייו. על שולחנו של הנער, "שעזר תמיד לזולת", נשאר המבחן האחרון בפיסיקה

הנער שהצטרף לכבאים המנוסים מצא את מותו בשריפה: הלילה (שבת) זוהתה גופתו של אלעד ריבן, נער בן 16 מחיפה, שהתנדב ככבאי ונאבק יחד עם שאר צוותי הכיבוי בלהבות בכרמל. מאז יום חמישי נחשב ריבן, תלמיד בית הספר הריאלי בחיפה, לנעדר, אך הלילה נמוגה התקווה למצוא אותו בחיים.

 

 

ריבן התנדב ל"צופי אש", קבוצה של תלמידים מתנדבים שהוכשרה כדי לסייע למכבי האש. כששמע על הדליקה בכרמל, התקשר לאמו וביקש ממנה שתביא לו את מדי המתנדב. הוא לבש אותם, והגיע למקום האירוע. ריבן הצטרף לכבאים שהגיעו מעפולה, ויצא עמם להילחם בלהבות. במהלך הדליקה, הוא נספה בעצמו.


 

מתוך עמוד הפייסבוק שנפתח לזכרו של ריבן

 

מנהל בית הספר הריאלי, רון כתרי, ביקר את המשפחה, וכינס את התלמידים כדי לבשר להם על שאירע לאלעד. "גבורתנו של אלעד והערכים שעליהם צמח, הביאו אותו לבחור לצאת להציל חיים ולסכן את חייו, מה שהביא עליו את אסונו - אסוננו", אמר כתרי.

 

המחנכת של אלעד, מלי צנגוט, סיפרה כי אלעד היה בוגר, רגיש וקשוב לחולשות הזולת. היא ציינה כי תמיד היה נכון להגיש עזרה אישית לחבר. חבריו סיפרו כי היה "בעל נשמה יתרה", ואהוד על כולם. הוא היה חובב טיסה מושבע, שנהג לטוס בטיסות מודרכות אחת לכמה חודשים. הוא התאמן בסימולטור טיסה ממוחשב בחדרו. הוא אהב גם טיולים, והתכוון לצאת יחד עם חבריו למסע כיתות י"א במדבר יהודה.

 

"בחג חנוכה - חג הגבורה, איבדנו תלמיד שהיה גיבור אמיתי - מהגיבורים עליהם מושתתת החברה הישראלית, אשר נותנים לנו את הכוח להמשיך", אמר מנדי רבינוביץ', מנהל החטיבה העליונה של ביה"ס הריאלי בו למד אלעד. אלעד למד פיסיקה וערבית, ועל שולחנו המיותם נותר מונח המבחן האחרון בפיסיקה, עם הציון שקיבל -95.

 

הצוות החינוכי והמערך הייעוצי של ביה"ס הריאלי מפעיל במהלך חופשת החג מרכז תמיכה בחטיבה העליונה בבית בירם,

כדי להגיש סיוע נפשי ותמיכה רגשית לתלמידים ככל שיידרש. "ביה"ס יהיה פתוח והצוות יהיה קשוב לכל תלמיד ", אמר מנדי רבינוביץ.

 

חבריו ומוקיריו של ריבן פתחו לזכרו קבוצה בפייסבוק. הם סיפרו כי ריבן, תלמיד כיתה י"א וחניך ב"צופי אש", התנדב לסייע לכבאים במבצע החילוץ בבית אורן, ושם נספה. "אלעד ריבן ז"ל, לא נשכחך לעד חבר, בלבנו אתה תמיד", כתבו בקבוצה שהוקדשה לו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה בכרמל הלילה. אלעד למד בכיתה י"א
צילום: בן קלמר
נאבקים באש הלילה. "בלבנו אתה תמיד"
צילום: AFP
מומלצים