שתף קטע נבחר

אלמנתו של אוחיון: "הוא הבטיח שלא אשאר לבד"

אלמנתו של מישר חנן אוחיון, שנספה באסון הכרמל, מספרת על השיחה האחרונה עם בעלה: "הוא אמר לי: 'אהובה שלי אני הולך לחלץ אנשים'. עניתי לו: 'לא משנה איפה תהיה, אני מזמינה בייביסיטר ובאה לקחת אותך, מכל מקום'"

"קיבלתי טלפון ב-15:03. חנן אמר לי: 'אהובה שלי אני הולך לחלץ אנשים'. התבאסתי, כי תכננתי לנו בילוי בערב". כך סיפרה בדמעות רוז אחיון, רעייתו של מישר חנן אוחיון, בן 32 מנצרת עלית, שנספה באסון הכרמל.

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

"שאלתי אותו: 'איפה תישן?', והוא אמר לי: 'לא נראה לי שאחזור הביתה, אני בטח אחזור לישון בבית הספר'. אמרתי לו: 'לא משנה איפה תהייה, אני מזמינה בייביסיטר ובאה לקחת אותך, מכל מקום'", ממשיכה אוחיון, וכל הסובבים אותה פורצים בבכי חרשי.

 

אוחיון יצאה לקניות על מנת שתוכל לבלות את הערב עם בעלה, ואז הבינה לראשונה שמשהו לא כשורה: "יש בינינו חלוקת תפקידים. התפקיד של חנן הוא לעשות קניות ביום חמישי, אך בגלל שידעתי שהוא יאחר, שמתי את הילדים אצל ההורים, ויצאתי לקניות. כשהייתי בסופר התחילו הטלפונים להציק. חברים, שכנים, כולם התקשרו, ואז הבנתי שמשהו לא בסדר". 

 

אוחיון המודאגת חזרה במהרה לבית הוריה, והתבשרה על האוטובוס שעלה באש. "הדלקנו טלוויזיה, והתחלנו עם טלפונים לבתי חולים, לאבו כביר... עד אתמול עוד הייתה תקווה", היא מספרת. 

 

חבריו לשירות של אוחיון לא עוזבים את ביתו בנצרת עלית יום ולילה, מאז נודע כי היה על אוטובוס הדמים. "אני כבר לא יכולה לראות את המדים האלה, למרות שהוא כל כך אהב אותם - לצאת איתם בגאווה מהבית", אומרת רעייתו. מפקד כלא השיטה, שהגיע לתמוך בבית המשפחה, תיאר אותו באוזניה כ"אחד הפייטרים שלי".

 

"אדם שמלא רק טוב"

חנן ורוז נישאו באהבה גדולה לפני 8 שנים. חנן שירת בשב"ס 7 וחצי שנים, ואהב את השירות - אהבה שהייתה רק שנייה לרוז ולשני ילדיהם, רון (6) וכרמל (4).

 

למרות גילם הצעיר לא הסתירה אוחיון מילדיה את הבשורה הקשה. "הבית שלנו תמיד היה מאוד פתוח, ללא שקרים, והילדים מעורבים בכול, כי הכול היה רק טוב", היא מספרת. מאז שהגיע הבשורה המרה כי הוא נמנה על הרוגי האסון, וסתמה את גולל התקווה, מתקשה אוחיון להבין איך ימשיך להתנהל הבית המאושר ללא חנן: "בשבילי הוא הכול, אני לא רואה את עצמי ממשיכה לבד, אני לא יודעת להמשיך לבד. צעד, צעד עשינו יחד. הוא הבטיח לא להשאיר אותי לבד יותר מ-24 שעות. 'אני מסיים משמרת וחוזר', אמר".

 

את בית המשפחה פקד אתמול בלילה גם חבר ותיק של משפחת אוחיון, ראש עיריית נצרת עלית - שמעון גפסו. "אין מילים לנחם, מדובר במשפחה מוכרת ומוערכת בקריית שמונה, כל החברים בוכים ומספרים על אדם שמלא רק טוב", תיאר ראש העיר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"צעד צעד עשינו יחד". חנן ורוז אוחיון
באדיבות המשפחה
שלד האוטובוס השרוף
צילום: יואב זיתון
מומלצים