שתף קטע נבחר

עקב השריפה: כלבים משוטטים לא יומתו

שר החקלאות הורה לרופאים הווטרינריים הרשותיים שלא להמית כלבים שיילכדו באזור הכרמל לאחר עשרה ימים, כפי שנהוג בחוק הקיים, כדי לאפשר לבעליהם להגיע לקחת אותם. המשרד אינו מסייע באיסוף חיות מחמד משוטטות, אך ניתן לפנות לעמותות בעלי החיים בבקשה לעזרה בחילוץ ופינוי

חתולי הרחוב והכלבים הנטושים שנותרו באזורים שנפגעו בשריפה, נתונים כעת לחסדיהם של תושבים, פעילים למען בעלי חיים ומתנדבים שמגיעים לאזור כדי לאתר בעלי חיים נטושים.

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד 

 

במשרד החקלאות ציינו כי אין בכוונתם להפעיל צוות מיוחד לאיסוף חיות מחמד שיסייר באזור, אך מציינים כי וטרינר רשותי של מועצת חוף הכרמל מקיים מעת לעת סיורים באזורים שאליהם מותרת כניסה, כדי לאתר חיות.

 

במשרד מדגישים כי ניתן ליצור קשר לבקשות פינוי או חילוץ ממוקדות של חיות במוקד המשרד, 24 שעות ביממה, בטלפון 057-2223706 ושם יסייעו לאזרחים להגיע לרופא רשותי כדי לקבל טיפול לחיה.

 

שר החקלאות, שלום שמחון, אף הורה לרופאים הווטרינריים הרשותיים שלא להמית כלבים משוטטים שנאספו או יילכדו בימים הקרובים באזור הכרמל, לאחר עשרה ימים, כפי שנהוג בחוק הקיים. הדבר נועד כדי לאפשר לבעלי הכלבים המתגוררים באזור להגיע ולקחת את החיות בחזרה.

 

כדי לסייע באיתור כלבים אבודים הנושאים עימם שבב זיהוי, במרכז הארצי לרישום כלבים יפעלו מדי יום עד השעה 16:00 כדי לסייע לווטרינרים ועמותות באיתור פרטי הבעלים של הכלבים.

 

במשרד מציינים כי כלבים שיימצאו ללא שבב, תמונותיהן תפורסמנה בעמוד מיוחד באתר המשרד, לאיתור כלבי הכרמל כדי לאפשר לבעלי החיות ליצור קשר עם המשרד (כתובת האתר: moag.gov.il). בנוסף, הדבר תקף גם לחתולים וסוסים אבודים. בעליהם של בעלי חיים אבדו, מוזמנים לשלוח את התמונות למשרד בדוא"ל carmel@moag.gov.il

 

כמו כן, ניתן ליצור קשר עם המחלקה הווטרינרית של מועצת חוף הכרמל במקרה של צורך בסיוע לחיות מחמד וחיות משק בטל': 109 ו/או 04-8136500.

 

בנוסף, מאז תחילת השריפה, נצפו מספר סוסים משוטטים באזור בית אורן. ששוחררו על ידי בעליהם כדי לאפשר להם סיכוי לשרוד, ומאז נתפסו והושבו לבעליהם. במשרד החקלאות מוסרים כי רופאת הסוסים של המשרד, טיפלה בסוס פצוע שנזקק לטיפול רפואי לאחר שנפצע ברגליו.

 

עמותות נרתמו

עמותת SOS חיות מסיירים באזור במטרה לחלץ חתולים וכלבים נטושים ופצועים. בעמותה מציינים כי ניתן ליצור עמם קשר כדי לאתר חיות שאבדו לבעליהם. ניתן ליצור קשר עם מוקד הסיוע של SOS חיות בטלפון: 052-4750000.

 

בעמותה מזמינים אנשים שיכולים לשמש משפחות אומנה או לסייע בהסעות החיות ובתרומות של מזון וכלובי נשיאה.  

 

בעמותת "תנו לחיות לחיות" מפעילים אמבולנס וצוות חילוץ מיוחד, השוהה באזור ונמצאים בכוננות לפינוי החיות. בעמותה קוראים לכל מי שהותיר חיות בבית או שזקוק לסיוע לחילוץ החיות, מוזמן ליצור קשר בטל: בטלפונים: 050-4350390 ו-054-3378185 או בדוא"ל yael@percol.co.il

 

גם בעמותת "גרגורים" ישנו צוות שמוכן לסייע לאיסוף בעלי חיים נטושים באזור השריפה. לפרטים: 054-2447848, 054-7728972.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כלב שנותר בעין הוד
צילום: AFP
כלבים בהסגר. לא יומתו בינתיים
צילום: נמרוד גליקמן
מומלצים