שתף קטע נבחר

קצין התנועה נטמן ביום נישואיו: "הפרידה קשה"

אלפים השתתפו בהלווייתו של סנ"צ יצחק מלינה, שנספה בשריפה בכרמל. אלמנתו קראה בקול שבור מכתב שבתו ביקשה להניח על קברו הטרי: "תמיד אוהב אותך. מקווה שניפגש שוב". המפכ"ל התחייב "לחנך לאורו את דור העתיד של השוטרים"

צמרת המשטרה ליוותה בצהריים (יום א') את ראש משרד התנועה בתחנת חיפה, סגן-ניצב יצחק מלינה, בדרכו האחרונה. בהלוויה, שנערכה בחלקת השוטרים בבית העלמין הצבאי בעיר, השתתפו אלפי בני אדם ובהם המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, מפקד המחוז הצפוני, ניצב שמעון קורן, וראש עיריית חיפה, יונה יהב.

 

אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

 

מלינה, בן 46 במותו, נספה כשנשלח לסייע לחילוץ הלכודים באוטובוס אנשי שב"ס שעלה באש במורדות כלא דמון. משעות אחר-הצהריים של יום חמישי הוא הוגדר נעדר, עד שכעבור שעות זוהתה גופתו. מלינה נסע באותה שיירה שבה נספה גם חברו, ניצב-משנה ליאור בוקר, קצין אגף המודיעין של המחוז הצפוני. עמם שהתה גם מפקדת משטרת חיפה, ניצב-משנה אהובה תומר, שנפגעה אנושות ועדיין נאבקת על חייה בבית החולים.


ההלוויה בבית העלמין בחיפה, לפני הצהריים (צילום: קרן נתנזון)

 

"בכאב ובצער, קיבלה משפחת המשטרה את דבר מותו של איציק במשימה מבצעית", ספד למלינה המפכ"ל כהן. "אחינו היקר, ראינו אותך חותר למגע ומגלם את ערך השמירה על חיי האדם. אנו נותרנו כאן, כשתודעה נצרבה ההכרה שאין ערך נעלה יותר או שליחות גדולה מזו של הצלת חיים".

 

המפכ"ל התחייב להמשיך ולתמוך בבני משפחתו של מלינה. "את איציק לא נוכל להשיב אלינו, אבל נוכל להוקיר את זכרו במחשבה. נחנך לאורו את דור העתיד של השוטרים".

 

כרמית, אלמנתו של מלינה, התייפחה על קברו הטרי וסיפרה כי היום חל התאריך הלועזי של יום נישואיהם. "היית האיש שתמיד רץ ראשון, ללא מורא ופחד, מתוך הכרה שאלוהים שומר ומגן עליך, ונמצא לצדך. לא כך היה במקרה הזה. היית בזמן הלא נכון, במקום הלא נכון".

 

כשהדמעות חונקות את גרונה, המשיכה האשה לספוד לבעלה. "אני יודעת שהאסון קשה, אך הנחלת לנו מורשת שאנחנו חייבים להמשיך.

אנו אוהבים אותך ותמיד תהיה דוגמה ומופת לנגד עינינו. שמור עלינו מלמעלה, כי הפרידה כל כך קשה".

 

בהמשך, הקריאה האלמנה דברים שכתבה בתם, יעל, וביקשה להניח על הקבר. "אבא, היית גיבור. תמיד רצית להיות גיבור, תמיד עזרת לי כשהייתי עצובה ושימחת אותי. אהבת אותי ואהבתי אותך, ותמיד אוהב אותך. מקווה שניפגש שוב. מאחלת לנצח, בתך יעל", היא קראה - כשזעקות שבר נשמעו מכל עבר.

 

מלינה הותיר אחריו שלושה ילדים, בני 17, 14, ו-10. זמן קצר לאחר קבלת ההודעה על מותו, אמרה אשתו כי "ביום הראשון הייתה לנו תקווה שימצאו אותו בחיים, זה מה ששידרנו לילדים. ככל שחלפו השעות התחלנו להתפכח והאופטימיות נעלמה אט אט. אני לא מעכלת שהוא לא איתנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מלינה. "נוקיר את זכרו במחשבה"
צילום: שי וקנין
מומלצים