שתף קטע נבחר

אשתו של תנ"צ בוקר על קברו: "הבטחת שתחזור"

גם המפכ"ל הגיע ללוות למנוחת עולמים את הקצין הבכיר ביותר שנספה באסון השריפה בכרמל. רעייתו של קצין האג"מ במחוז הצפוני סיפרה שדיברה איתו בדרכו להר: "רצית להציל חיים, והשארת אותנו לבד". אחת משלוש בנותיו: "הותרת אותנו מתבוססים בדמעותינו"

דרכו האחרונה של הקצין הבכיר שלא שרד את התופת. מאות בני אדם, בהם מפכ"ל המשטרה וקצינים בכירים נוספים, ליוו אחר הצהריים (יום א') למנוחות את קצין אגף המבצעים של המחוז הצפוני, תת-ניצב ליאור בוקר, שנספה בשריפה בכרמל ביום חמישי.

 

שמונה קציני משטרה בדרגת תת-ניצב נשאו את ארונו בבית העלמין בפרדס חנה. רעייתו של בוקר, נאוה, זעקה בטרם הורד אל קברו: "ליאור, אתה הבטחת לי... לא יכול להיות". כשהוא נתמך על-ידי בני משפחה, קרא בקול שבור אביו הקשיש, מיכאל, קדיש על בנו.


אשתו של בוקר ז"ל, נאוה. "מי ישמור עלינו עכשיו?" (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

הרעיה נאוה סיפרה בהספדה כי דיברה עם בעלה בדרכו לכרמל, ושמעה את הצעקות ברשת הקשר. היא סיפרה כי הבטיח שישוב אליה: "מאז אני מחכה שתחזור הביתה. אי אפשר בלעדיך, היית הכל בשבילי. אהבת חיי. היית אור לבנות שלך וגם לבנות שלי". היא סיפרה שליאור תמך בה ברגעים קשים, והצליח להחזיר את החיוך לפניה. "עכשיו הגיבור הפרטי שלי הוא גיבור לאומי. רצת להציל חיים, והשארת אותנו לבד", אמרה בדמעות.

 

 • אסון הכרמל: דיווחים 24 שעות ב-ynet - צפו בעמוד המיוחד

   

  תנ"צ בוקר היה אב לשלוש בנות, וגידל בנוסף את שתי בנותיה של נאוה מנישואיה הקודמים. ביום שישי האחרון, אחרי שעות של מתח, הגיע המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, בעצמו לבית המשפחה בפרדס-חנה, כדי לבשר לה על מותו. לאחר שנספה באסון, הועלה בוקר בדרגה.

   

  בתו של בוקר, אבישג, ספדה לו גם בשם שתי בנותיו האחרות, נועה ונופר. "תמיד ידעתי שאתה גיבור, אבל לא ידעתי עד כמה. חרפת את נפשך כדי להציל חיים.

  הותרת אותנו כאן מתבוססים בדמעותינו". אבישג אמרה כי בכל פעם שהייתה בעיה, לא משנה כמה עסוק היה אביה - הוא היה עוזב הכל, ומגיע לעזור. "היית רץ ומגיע לנגב לנו את הדמעות, ולהגיד שהכל יהיה בסדר. מי ירגיע וישמור עלינו עכשיו?".

   

  גם המפכ"ל, רב-ניצב דודי כהן, ספד לתנ"צ בוקר והנספים האחרים. "אנחנו כואבים את מותם ומצדיעים לאומץ לבם וגבורתם. פקד אותנו אסון כבד. ליאור לא יכל לאש הנוראה. היית סמל למופת, נחישות ואומץ לב. ננחיל את הדרך שלך לדורות הבאים".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הזרים על קברו. "כשהייתה בעיה, עזבת הכל ובאת"
  צילום: ג'ורג' גינסברג
  תנ"צ ליאור בוקר. המפכ"ל: "לא יכל לאש הנוראה"
  מומלצים