שתף קטע נבחר

מרים פיירברג: נסייע לשיקום התושבים "כיד אחת"

ראש כוח המשימה המיוחד לטיפול בשיקום נזקי השריפה בכרמל אמרה כי הצוות בראשותה יעשה הכל לחסוך מהתושבים את הליכי הביורוקרטיה, כדי שיחזרו למסלול חיים רגיל. נתניהו רמז על התנגדות לוועדת חקירה: לא חסרות מסקנות, חסר יישום

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, שמונתה לראש כוח משימה מיוחד לטיפול בנפגעי השריפה בכרמל, אמרה הערב (יום ב') כי היא ופקידי הממשלה הבכירים יפעלו "כיד אחת" כדי להעניק מענה מהיר לנפגעי השריפה הגדולה בתולדות המדינה.

 

  

במסיבת עיתונאים במשרד רה"מ אמרה פיירברג כי תעשה "כל מה שנדרש כדי להקל על התושבים באזורים שנפגעו, ולחסוך מהם את הליכי הביורוקרטיה". זאת, "כדי להביא לכך שהם יחזרו למסלול חיים רגיל, ככל שניתן בנסיבות הקשות".

 

היא סיפרה כי הסכימה להירתם לצוות שהקים רה"מ כי "המטרה של כולנו להקל, ולו במעט, ולסייע לתושבים שחוו חוויה קשה במיוחד". לדבריה, "כל עם ישראל" עומד מאחורי התושבים.


פיירברג ונתניהו. "לחזור למסלול חיים רגיל" (צילום: גיל יוחנן)

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר בתשובה לשאלת כתבים כי הוא אינו עוסק בהקמת ועדת חקירה ממלכתית. "אני לא עוסק אלא בהצלת חיים ושיקום הנזקים", אמר נתניהו, "אנו יודעים שיש עשרות שנים של הזנחה בכבאות. לא חסרות לנו מסקנות ולקחים, חסר יישום".

 

נתניהו: "מרים, תגיעי אלינו מתי שאת רוצה"

הוא הסביר כי לאחר כיבוי השריפה, שלב השיקום צריך להיות קצר במיוחד. "עמדתי על כך שצריך לקצר את הבירוקרטיה ולעשות פעולות, לא בהכרח שגרתיות, ציין רה"מ, "ביקשתי מחברתי מרים פיירברג להיות בראש המשימה המיוחדת על מנת שתוכל להגיע ישירות אלי ואל השרים, היא מכירה את כולנו". לדבריו, הוא בחר בראש עיריית נתניה בשל יכולותיה המרשימות. "מרים היא ראש עיר מאוד מיומנת ומנוסה, היא מכירה את כל האנשים הנוגעים בדבר ויש לה דלת פתוחה אצלם".

 

הוא הודה לה על התגייסותה למשימת השיקום. "מרים, את לקחת על עצמך להיות בימים ובשבועות הקרובים בשטח. את יכולה להגיע אלינו מתי שאת רוצה, תשמיעי את קולך כפי שאת יודעת לעשות ובעת הצורך גם תרגיעי". נתניהו החמיא עוד לפיירברג ואמר "את יודעת לשפוט מה צריך בשטח ואת אחד הראשי עיר הכי מוכשרים שהכרתי. על כן ביקשתי ממך לעשות זאת ואני מודה לך שהסכמת".

 

ראש הממשלה הוסיף כי הוא מקווה שתהליך השיקום יתקצר לימים ושבועות.

"אנחנו רוצים שאנשים יהיה בחזרה בבתים משוקמים, להוציא את בעיית הבתים עצמם שצריכים להיבנות פשוט במהירות שיא".  

   

בהגדרת סדר העדיפות, הגדיר נתניהו לפיירברג את הסדר הבא: טיפול באנשים, טיפול בבתים, טיפול בתשתיות, טיפול ביישובים עצמם. מטרת הצוות להפשיר חסמים ביורוקרטים ולגלגל את התקציבים הממשלתיים במהירות וביעילות אל השטח, כדי לאפשר לנפגעי השריפה בכרמל לחזור במהירות לחיים סבירים ונורמליים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. עוסק בהצלת חיים
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
נסיבות קשות. בית היתומים בימין אורד
צילום: אבישי זיגמן
מומלצים