שתף קטע נבחר

ריבלין נגד רה"מ: פיירברג? השרים כנראה עסוקים

ביקורת מבית על החלטת נתניהו למנות את ראש העיר נתניה לטיפול בנפגעי השריפה. יו"ר הכנסת הגיב בציניות לבחירה: "השרים כל כך עסוקים, עד שהיינו צריכים להביא את פיירברג לנהל את השיקום". גם ראש מועצת חוף הכרמל מתנגד לבחירה

החלטת ראש הממשלה למנות את ראש העיר נתניה, מרים פיירברג, לראש הצוות המיוחד שיטפל בנפגעי השריפה מקבלת ביקורת חריפה - הן מהיישובים עצמם והן מסיעתו של בנימין נתניהו. יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, הגיב בציניות לבחירה בפיירברג ואמר: "השרים כנראה עסוקים מדי, לכן צריך היה להביא את פיירברג לטפל בנזקי השריפה".

 

ריבלין, שהשתתף הבוקר (ג') במושב הנעילה של כנס לשכת רואי החשבון בירושלים, אמר בדיון שהתפתח לגבי תפקוד הכנסת: "נוצר מצב שבו, לצערי, הכנסת כבר כמעט לא עובדת בימי שלישי. לחברי הכנסת יש סידורים אחרים, והשרים כל כך עסוקים כנראה, עד שהיינו צריכים להביא את פיירברג כדי לנהל את שיקום נזקי השריפה".  

 

גם ראש מועצת חוף הכרמל, שבה נמצאים היישובים שנפגעו בשריפת הענק שכובתה רק שלשום, הביע התנגדות למינוי פיירברג. ראש המועצה, כרמל סלע, טען כי הוא יוכל לנהל ביעילות רבה יותר את המגעים מול משרדי הממשלה הרלוונטיים, כדי להסדיר את תשלום הפיצויים ואת שיקום היישובים.

 

הבוקר הגיעה לאזור חוף הכרמל ועדת השרים ובראשה פיירברג, שתפקידה להקל ולקצר את ההליכים הביורוקרטיים. חברי הוועדה סיירו ביישובים שנפגעו, ובתום הסיור נפגעו עם ראש המועצה, כרמל סלע, ואנשיו. לדברי סלע, תושבים במועצה יודעים כי הוא זה שמנהל את הקשר בינם לבין הממשלה. פיירברג בחרה לא להשתתף בסיור בבית אורן, וסיירה רק בעין הוד וביישובים אחרים בחוף הכרמל.

 

"אנחנו מעוניינים לחסוך בביורוקרטיה, ולא זקוקים לתיווך שרק יגרום לדברים להיתקע", אמר סלע. "אנחנו יודעים לעבוד מול משרדי הממשלה, עשינו את זה כבר בעבר", הדגיש, והוסיף: "זה לא משהו אישי נגד פיירברג, אבל זו לא הדרך הנכונה לעבוד".

 

שעות אחרי שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מינה את פיירברג לתפקיד אתמול, נשמעו קולות נגד המינוי דווקא מביתה שלה - בנתניה. גורמים בעיר טענו כי פיירברג עצמה, המשמשת גם ראש איגוד ערים לשירותי כבאות, לא הקדישה לכוחות הכיבוי את תשומת הלב הראויה.

 

פרט לשתי הכבאיות החדשות, מצוידת תחנת הכיבוי בנתניה בכבאיות בנות 20 שנים ויותר, לצד ציוד חילוץ, הצלה ומנוף גבהים מיושנים. רק בחודשים האחרונים נרכשה עבור הכבאים בנתניה מכלית מים לשימוש בשטח בזמן שריפה. אותו גורם, הבקי בהתרחשויות בתחנת הכיבוי, קבע כי "הציוד ישן - ועל הפנים".

 

בעירה של פיירברג סיפרו כי מאז נכנסה לתפקיד לפני יותר מ-10 שנים, רכשה לתחנת הכיבוי העירונית שתי כבאיות חדשות בלבד, וכי זה זמן רב שהיא מדירה רגליה מישיבות האיגוד ושולחת במקום זאת ממלא מקום מטעמה. הם ציינו כי תחנת הכיבוי בנתניה מסתפקת בעצמה בציוד ישן.


פורסם לראשונה 07/12/2010 16:02

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פיירברג, היום בכרמל
צילום: ג'ורג' גינסברג
סיור ראשי המועצות בכרמל
צילום: ג'ורג' גינסברג
יו"ר הכנסת ריבלין
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים