שתף קטע נבחר

טיבי: רבנים גלוחי ראש נגד הערבים

עצומת 50 רבני הערים שקראו לא להשכיר דירות לערבים הגיעה לכנסת, והח"כים הסתערו. "זו אנטישמיות", טען אחמד טיבי. טאלב א-סנע תקף את ישי, שסירב לגנות

יום אחרי פרסום עצומת 50 רבני הערים שקראו לא להשכיר דירות לערבים, קיימה מליאת הכנסת דיון בעניין. לאחר גינויים של ראש הממשלה והנשיא, חברי הכנסת הערבים לא חסכו כהרגלם בביטויים קשים - והמליאה סערה.

 

"אני בטוח שמספר הרבנים עוד יעלה", אמר חבר הכנסת אחמד טיבי. "מכיוון שהערבים הם עם שמי - זו אנטישמיות. מדובר ברבנים גלוחי ראש הפועלים נגד הערבים". דברי טיבי עוררו זעם רב בספסלי הקואליציה, וח"כים מהימין ודתיים קראו לו לחזור מדבריו הקשים.

 

עוד לפני כן, הוצא מהמליאה ח"כ טאלב א-סנע, שתקף את שר הפנים אלי ישי וכינה את הרבנים "חלאות המין האנושי". הוא דרש מישי לגנות את קריאת הרבנים, אך יו"ר ש"ס לא נענה. "כל רב בישראל מוסמך לפסוק את מה שהוא מאמין על-פי פסקי ההלכה שלו", אמר ישי. "כנסת ישראל לא מאשרת פסקי הלכה כאלה ואחרים. לכן קטונתי מלבוא להגיד לרב מה לפסוק ומה לא לפסוק.  אני, כשר פנים, לא אמור לאכוף פסקי הלכה של רבנים".

 

יו"ר הכנסת, רובי ריבלין, אמר לו: "במדינה היהודית והדמוקרטית, השילוב של יהודית ודמוקרטית מעורר בעיות כבר 62 שנה, אבל בכל זאת גם בעולם כולו דינא דמלכותא היה דבר חשוב ביותר לנהוג על-פיו,

 גם כאשר ההלכה קבעה שדינא דמלכותא דינא. להוציא צו הלכה שהוא נוגד את חוקי מדינת ישראל, מעל במת הכנסת לומר שזה מותר להם, אני הייתי נזהר...".

ריבלין גם ביקש להעביר את פרוטוקול שהישיבה ליועץ המשפטי לממשלה, כדי שיבחן אם נאמרו בו דברי הסתה לפי החוק. השר אבישי ברוורמן, שדיבר בדיון, קרא ליועץ יהודה וינשטיין לפתוח בחקירה פלילית נגד הרבנים ואמר: "כשר וכיהודי גאה – כל סירוב להשכיר דעות פסול מיסודו. אני בוש ונכלם. האם לסדום היינו ולעמורה דמינו?".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי. אנטישמיות
צילום: גיל יוחנן
ריבלין. העביר ליועץ
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים