שתף קטע נבחר

עיני: ללא מו"מ מדיני על העבודה לצאת מהממשלה

על רקע ההודעה על כשלון המו"מ בנוגע להקפאת הבנייה, חזר יו"ר ההסתדרות ואמר כי יש לצרף את קדימה לממשלה: "מפלגת העבודה יכולה להציב את זה כתנאי"

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, ממשיך להנהיג את הקו האופוזיציוני בתוך מפלגת העבודה והבוקר (יום ה') קרא ליו"ר המפלגה, אהוד ברק, לצאת מהממשלה. "אם אין תהליך מדיני העבודה צריכה לצאת מהממשלה", אמר בוועידה שארגן העיתון "כלכליסט".

 

על רקע ההודעה על כשלון המו"מ בנוגע להקפאת הבנייה, אמר עיני כי "בזמנו תמכתי בכניסת העבודה לממשלה עקב המצב הכלכלי ואני גאה בזה. היום אנחנו מדשדשים בתהליך המדיני, ואם אין תהליך מדיני - העבודה צריכה לצאת מהממשלה. את זה אגיד לכשיהיה דיון במפלגת העבודה".

 

הוא חזר על דרישתו לצירוף קדימה לממשלה. "אם ראש הממשלה רוצה להוביל תהליך מדיני הוא חייב לאלתר להכניס את קדימה לממשלה. העם הזה רוצה אחדות ותהליכים. מפלגת העבודה יכולה להציב את זה כתנאי - או ממשלת אחדות לאומית עם מוטיב מרכזי של תהליך שלום".

 

יו"ר ההסתדרות הוסיף, כי "תהליך שלום הוא הערובה

הטובה ביותר לכלכלה נכונה. אני מקווה שמי שאמור להבין בין השורות את מה שאמרתי יבין. אם לא, אז צפוי שינוי במפה הפוליטית".

 

לאחרונה יצא עיני במתקפה יוצאת דופן נגד יו"ר העבודה, אהוד ברק, וכינה אותו "אהבל" בעקבות פרשת העובדת הפיליפינית. עיני אמר כי "לברק יש תכונה - אין טעות שהוא לא עושה. אתה שר, צריך לשמש דוגמה, מי מביא פיליפינית?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עופר עיני. "שינוי במפה הפוליטית"
צילום: עופר עמרם
מומלצים