שתף קטע נבחר

אבו-מאזן: לא למו"מ כל זמן שישראל בונה בגדה

הנשיא הפלסטיני מקיים התייעצויות בעולם הערבי בעקבות הודעת וושינגטון כי ויתרה על הדרישה להאריך את ההקפאה. "ישראל הכניסה את התהליך המדיני למשבר עמוק", האשים

הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן (מחמוד עבאס) נועד בצהריים יום (ה') עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, ועמד על כך שהפלסטינים לא ינהלו משא ומתן כל עוד ישראל בונה בשטחי הגדה המערבית. "ישראל הכניסה את התהליך המדיני למשבר עמוק", האשים אבו-מאזן בתום הפגישה.

 

הנשיא הפלסטיני הגיע לקהיר במסגרת סבב שיחות מדיניות והתייעצויות בעקבות הודעת וושינגטון כי ויתרה על הדרישה מישראל להאריך את ההקפאה. בסיום הפגישה אמר אבו-מאזן תהיינה תוצאות ההתייעצויות הערביות והמגיעים עם ארה"ב אשר תהיינה, הפלסטינים אינם מתכוונים לחדש את המשא ומתן בצל המשך הבנייה הישראלית בהתנחלויות.


"עמדתנו ברורה". אבו-מאזן ומובארק היום בקהיר (צילום: AFP) 

 

למרות שהשליח האמריקאי, ג'ורג' מיטשל, צפוי להגיע לאזור בתחילת השבוע הבא, הבהיר אבו-מאזן כי לא יתקיימו פגישות חשאיות עם נציגי ישראלים. "עמדתנו ברורה והודענו זאת לאמריקנים, לא נסכים למשא ומתן עם המשך הבנייה בהתנחלויות".

 

הוא הוסיף כי הפלסטינים אינם יודעים בוודאות מה נאמר בשיחות בין ארצות-הברית וישראל. "נדע זאת בימים הקרובים ונציג זאת לליגה הערבית כדי לקבל החלטה בעניין". לדברי הנשיא הפלסטיני, עמו נחוש לפעול להכרה במדינה בגבולות 67' ואם יהיו חילופי שטחים, אלו חייבים להיות באותה כמות ובאותה איכות.

 

אבו-מאזן גם התייחס להכרזותיהן של כמה ממדינות דרום אמריקה, לפיהן הן מכירות במדינה פלסטינית בגבולות 67', והעריך כי מדינות נוספות להצטרף להכרזה. "עומדות בפנינו אופציות נוספות אבל אנו נפנה לאופציות האלה אחרי שנמצה את השלב הנוכחי".

 

במסגרת סבב ההתייעצויות, נפגש אתמול אבו-מאזן עם מזכ"ל הליגה הערבית, עמרו מוסא ועם מפקד המודיעין המצרי עומאר סולימאן. ההנהגה הפלסטינית תסיים בסוף השבוע סדרת דיונים כדי לגבש את עמדתה לנוכח המבוי הסתום שאליו נקלעו השיחות בעקבות ההודעה האמריקנית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבו-מאזן בפגישתו עם מובארק. דבק בעמדותיו
צילום: AFP
מומלצים