שתף קטע נבחר

שרון: התוכנית המדינית שלי יכולה למנוע מלחמה

יו"ר הליכוד אמר את הדברים בסיור שערך בבקעת הירדן. שרון הוסיף, שהאיום של ברק במלחמה הוא שיטה לה לא היינו רגילים בעבר. ראש המועצה האיזורית בקעת הירדן, דוד לוי ציין, שהמתיישבים בבקעה יתמכו בשרון בבחירות הקרובות

יו"ר הליכוד והמועמד מטעמו לראשות הממשלה, ח"כ אריאל שרון, אמר במהלך סיור בבקעת הירדן, שראש הממשלה, אהוד ברק, שאיים על העם במלחמה, משתמש בשיטה חדשה לה לא היינו רגילים בעבר.
"מנהיגות צריכה לתת תשובה לא מתוך הנחה שאו שמוותרים על הכל או שיש מלחמה, זה לא שחור ולבן. יש הרבה מרחב בתוכו. התוכנית המדינית שלי היא כזאת שיכולה למנוע מלחמה", אמר שרון.
ערוץ 2 דיווח הערב כי שרון מנהל בתקופה האחרונה מגעים עם אבו מאזן, אחד מראשי הפלסטינים.
שרון הביע היום תמיכה מוחלטת במתיישבי הבקעה והוסיף, שבכל הסדר הבקעה תישאר בריבונות ישראלית. לדבריו, בקעת הירדן היא "לב ליבו של אזור הביטחון המזרחי של ישראל, מעמק בית שאן בצפון עד מעלה אדומים בדרום ומשם דרומה אל נקודת הגבול מצפון לערד".
לדברי שרון, רצועה ברוחב 15 עד 20 ק"מ, שהיא אחיזתנו בבקעת הירדן, תורמת ליכולת להגיע לשלום יציב ולהדוף בשעת חירום כוחות ערביים מלהגיע לתוך העורף הישראלי.
"דווקא בעידן הטילים כנראה שהעורף לא יוכל להישאר לא פגיע וגיוס מילואים יקח יותר זמן מבעבר ומישהו יצטרך בינתיים להחזיק את השטח הזה. בינתיים, מי שיעשה זאת יהיו מעט החיילים שנמצאים כאן וכן המתיישבים", דברי שרון.
שרון הוסיף ואמר שהוא יפעל עם היבחרו לעיבוי ההתיישבות ביהודה ושומרון.
בתשובה לשאלה אם שינה את עמדתו מהעבר לפיה ירדן היא המדינה הפלסטינית, ענה שרון: "מעולם לא התכוונתי שתהיה מדינה פלסטינית משני עברי הירדן, עכשיו זה מצב אחר. בית המלוכה ההאשמי הוא אחד הגורמים המייצבים את המצב באזור. וגם האחיזה של ישראל בבקעת הירדן תתרום לכך".
שרון אמר גם, כי בממשלה אותה יקים ישמור לעצמו את תיק החקלאות.
ראש המועצה האזורית בקעת הירדן, דוד לוי, אמר, כי לפני הבחירות האחרונות, עמד ראש הממשלה, אהוד ברק, במוצב טובלן, והבטיח שבקעת הירדן תישאר ישראלית לנצח נצחים. לוי האשים את ברק במדיניות זיג-זג בנושא זה ואמר שהאמון של מתיישבי הבקעה נתון כעת לשרון, שהוכיח בעבר גם במעשה את נאמנותו לבקעה.
האלוף במילואים מאיר דגן, החבר במטה הבחירות של אריאל שרון, אמר ש"חשיבות הבקעה גדולה מאוד במניעת כניסת אמצעי חבלה ומחבלים לתוך שטח ישראל ותמנע רציפות טריטוריאלית של מדינה פלסטינית מאזור ירושלים ועד עיראק, כך שתמנע אפשרות לפיה תיפתח חזית מזרחית שדרכה יגיעו אף גם חיילים עיראקים ואיראנים לשטח ישראל.
האלוף במילואים, שמואל ארד, שכיהן בעבר כראש חטיבת מבצעים של צה"ל אמר, שבקעת הירדן הייתה מוסכמה לאורך כל השנים תחת כל הממשלות והוויתור עליה יהווה סכנה קיומית למדינת ישראל.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרון. תמיכה במתיישבי הבקעה
ארכיון ידיעות אחרונות
שמואל ארד. סכנה קיומית לישראל
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים