שתף קטע נבחר

שלג בצפון רמת הגולן; נזקי סערה ברחבי הארץ

גשם, רעמים, ברקים, שלג ורוחות שנושבות בעוצמה. למרות שהגיע באיחור, החורף לא מאכזב. "התעוררנו שמחים מהשלג הראשון השנה", אמרו באתר החרמון. ברחבי הארץ נחסמו כבישים בשל פגעי מזג האוויר

חיכינו לו זמן רב, אבל החורף שהגיע בסוף השבוע משבש את החיים. שלג החל לרדת הבוקר (יום א') בצפון רמת הגולן. מזג האוויר צפוי להיות סוער במיוחד - סופת שלגים בחרמון, גשמים עזים מלווים בסופות רעמים ובברד בצפון הארץ, וגשמים לפרקים, שיתגברו במהלך היום ויתפשטו לשפלה הדרומית. הסערה גורמת לקריסות עצים ולשיבושים באספקת החשמל. ynet העביר שידור חי מהחרמון.

 

 

מזג האוויר הסוער מותיר חותם כמעט בכל פינה בישראל. בצומת פרדיס

בכביש 4 ובצומת הכניסה לדיר אל אסר בכביש 85 הרמזורים לא פעלו הבוקר ובכביש 70 בצומת עבדון נפל עץ על הכביש, וגרם לשיבושי תנועה. בצמתים כפר מסריק ובכביש עוקף עפולה נפלו רמזורים על הכביש. 

 

בכביש הכניסה לחיפה, סמוך לגשר פז, נרשמו עומסי תנועה לשני הכיוונים עקב הצפות. התנועה כבדה גם במרכז קריית אתא, בשל רמזור שנפל על הכביש. המשטרה מכוונת את התנועה בכל הצמתים, ומבקשת מהנהגים לנהוג בזהירות יתרה.

 

הרוחות העזות גרמו לסדק בשובר הגלים מול חופי יפו, והביאו להצפת רחוב העלייה השנייה ביפו. איש לא נפגע, וכוחות המשטרה נמצאים במקום. חוף הים בתל-אביב הוצף והעירייה הודיעה על סגירת כל סוכות המציל. בנמל תל-אביב נרשמו נזקים רבים - שולחנות וכסאות עפו באוויר ושמשות חנויות התנפצו. גם המזח בנמל קיסריה קרס.

 

צילום: אילן הדר, מרום גולן

 

ערפל כבד וגשם עז קיבלו הבוקר את פניהם של תושבי צפת. בשכונה הדרומית הוותיקה של העיר קרסו מספר עצים והועפו שלטים. הצוותים הטכניים שהועמדו בכוננות החל משעות הבוקר המוקדמות החלו בפינוי המפגעים. מים הצטברו סמוך למספר בתים בעיר העתיקה, אך לא נמסר עדיין על הצפות.

 

בחצור הגלילית תוגבר המוקד העירוני ועובדי המועצה מסיירים ברחובות על מנת לאתר מפגעים אפשריים. בחלקו העליון של היישוב ממוקם קברו של חוני המעגל, שעל פי האמונה היה זה שהתפלל לירידת גשמי הברכה וביישוב מקווים שהגשמים יבשרו על תחילתו של חורף שיסייע במילוי המאגרים.

 

"התגעגעתי לשלג"

באתר החרמון התעוררו הבוקר וחייכו: מעטה לבן מכסה את ההר. מאז הלילה נערמו יותר מ-20 ס"מ של שלג ברכבל התחתון ויותר מ-40 ס"מ ברכבל העליון. יותר מ-60 ס"מ ירדו מאמש באזור מוצבי צה"ל שבראש ההר. מנכ"ל האתר, רחל בראל, סיפרה ל-ynet כי "התעוררנו הבוקר שמחים ממזג האוויר החורפי ומהשלג הראשון השנה".

 

האתר צפוי להישאר היום סגור למבקרים, בשל חסימת צירי הגישה אליו.

לדבריה, "במהלך היום צפויה להמשיך סופת השלגים, שבסיומה, אנו מקווים, נוכל לבשר על פתיחת האתר למבקרים ולגולשים, דבר שלא זכור לנו מארבע השנים האחרונות".

 

רביע אבו סלאח מהכפר מג'דל שמס צילם את השלג שירד הבוקר. "קמתי וראיתי את השלג שיורד על מג'דל שמס, וחשבתי שאסור לפספס את המראה הזה. ישר ניגשתי לצלם את השלג והעברתי את התמונות, כדי שכל מי שלא זכה לראות את השלג במציאות יוכל לראות אותו לפחות בתמונות. התגעגעתי לשלג, שהגיע הפעם מאוחר".

 

בהכנת הידיעה השתתפו חסן שעלאן, אחיה ראב"ד, רענן בן-צור ויואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלג שנערם על מכונית במג'דל שמס
צילום: רביע אבו סאלח
שכבה לבנה דקיקה ברמת הגולן
צילום: רביע אבו סאלח
הרס באזור המרכז הבינתחומי בהרצליה
עמוד שקרס בנתניה
צילום: עידו ארז
שלג שנערם במרום גולן
צילום: אילן הדר
שלג ברמת הגולן
צילום: דורון שמיר
מומלצים