שתף קטע נבחר

עובדים בחיפה כימיקלים טוענים: "שכרנו קוצץ"

ועד העובדים טוען כי ההנהלה מפרה הסכמים ומתחמקת מלקיים מו"מ על הסכם עבודה קיבוצי חדש. יו"ר הוועד: "התמריצים לעובדי דור ב' קוצצו בשיעור של 100-50 שקל לחודש לעובד"

עובדי חיפה כימיקלים בדרך לסכסוך עבודה? ההסתדרות אישרה אתמול (ג') לעובדי המפעל להכריז על סכסוך עבודה. משמעות ההכרזה היא שהעובדים יוכלו לפתוח בעיצומים ואף בשביתה בעוד שבועיים, צעד בו הם מאיימים לנקוט.

 

ועד העובדים במפעל הוותיק טוען כי ההנהלה טרם חתמה עימו על הסכם עבודה קיבוצי חדש לשנה הבאה, וכי היא מפרה את ההסכם הקיים ומתחמקת מהמו"מ על הסכם חדש, זאת במטרה שלא תהיה במפעל עבודה מאוגדת כלל.

 

"ההנהלה פועלת בניגוד להסכם", אמר ל-ynet יו"ר הוועד אליהו אלבז. "היא פוגעת בתנאי ההעסקה שלנו, בעיקר לאלה של עובדי דור ב' - עובדים חדשים יחסית, שגויסו בתנאים טובים פחות מאלה של הוותיקים - התמריצים לעובדי דור ב' קוצצו בשיעור של 100-50 שקל לחודש לעובד. יש עובדים בדור ב' ששכרם מגיע ל-4,000 שקל לחודש בלבד, בשבילם כסף זה הוא משמעותי, וגם למי שאינו קשה יום זה אינו מגיע".

 

העובדים טוענים עוד כי ההנהלה מתחמקת מלהסכים איתם על תנאי עבודתם של כ-100 עובדים שאמורים לעבור מהמפעל במפרץ חיפה למשרדי מת"מ בצד השני של העיר. "כמובן שאין לנו בעיה שיעברו, אבל צריך להסדיר את זה", אמר אלבז. "בינתיים, לא ברור איך הם יסעו לשם ונושא ההסעות טרם הוסדר. עדיין לא ברור גם כיצד יפוצו כל אותם עובדים שמגיעים מרחבי הגליל המערבי והדרך לעבודתם תתארך בהרבה בגלל הפקקים בחיפה".

 

לדבריו, "הנהלת המפעל לא אוהבת בזמן האחרון את העובדה שאנחנו מאוגדים. יש עובד אחד שהוא חבר ועד שהבונוס שלו ירד בפתאומיות מ-500 ל-100 שקל בחודש. עובד נוסף נקרא למנהל לאחר שנים רבות של עבודה מאומצת ואמרו לו שנהיה עצלן ואינו תורם לחברה. זה לא מקובל עלינו". היום הפגינו עשרות עובדים ברחבת המפעל.

 

עד כה לא ענתה הנהלת המפעל לטענות העובדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת עובדי חיפה כימיקלים
צילום: ניב פייס
מומלצים