שתף קטע נבחר

ליברמן: "חוק הגיור יעלה מחר, לא נשנה פסיק"

יו"ר ישראל ביתנו הודיע כי הצעת החוק להכרה גורפת בגיורים בצה"ל תובא מחר להצבעה - על אפם וחמתם של שרי ש"ס. "יש להם כללים משלהם, לפגוע בכבודם של אנשים אחרים זה מותר", האשים ליברמן וקבע נחרצות: "הקואליציה לא תתפרק"

איום ועדת החקירה לבדיקת אסון הכרמל עדיין לא הוסר מעל ראשו של ראש הממשלה, אבל התנגדות שרי ש"ס בהצבעה, ש"נקנתה" ככל הנראה בתמורה לקבורת חוק הגיור הצבאי, עלולה להיות השקט שלפני הסערה. שר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר אחר-הצהריים (יום ג') בפתח ישיבת סיעת ישראל ביתנו כי הצעת החוק שמקדמת סיעתו תובא מחר להצבעה, למרות ההתנגדות ש"ס אליה.

 

עם זאת, העריך ליברמן כי המהלך לא עלול לעורר משבר פוליטי ואמר כי "הקואליציה לא תתפרק, והממשלה תחזיק עד 2013. ישראל ביתנו מכבדת את היהדות ואת ערכיה והיא לא מפלגה אנטי-דתית.

אנחנו מכבדים את מסורת ישראל והרבצ"ר הוא אוטוריטה רצינית מספיק כדי להיות הסמכות האחרונה בתחום הגיור. לא צריך להדביק לו משגיח כשרות נוסף כי אף אחד לא מפקפק באמינותו, בידע שלו וביושר שלו".

 

על ההשלכות הפוליטיות שעלולות להיווצר, אמר ליברמן: "איננו מחפשים מלחמות עם ש"ס או לפרק את הקואליציה, אך לא נוותר. אין סיבה לפגוע בכבודם של חיילים שהוכיחו נאמנות ואזרחות במעשים. מה שהוכיח שיש כור היתוך אחד אמיתי במדינת ישראל הוא צה"ל. אותם אנשים קובעים כללים ולא עומדים בהם בעצמם. הם בטח הם לא יסכימו שילדיהם יתחתנו אפילו עם בני ישיבות ההסדר, ובטח לא עם ילדיי או עם ילדי מתגיירים. יש להם כללים אחרים משלהם, אבל להתערב ולפגוע בכבודם של אנשים - זה מותר".

 

ליברמן הבהיר כי הצעת החוק תעלה להצבעה בדיוק לפי הנוסח המקורי, מבלי שיסכים לשום פשרה בנושא. "מחר נעלה את החוק בנוסח מלא כפי שהוא. לא נשנה לא מילה, לא אות ולא פסיק. לא נדחה את ההצבעה.

אני מקווה שמחר גם נעלה אותו וגם נעביר אותו".

 

בנושא המדיני, התייחס ליברמן גם לביקור השליח האמריקני למזרח-התיכון, ג'ורג' מיטשל. הוא שטח שוב את משנתו, שלפיה "הפתרון היחיד שהוא ריאלי וסביר הוא הסדר ביניים ארוך טווח. אני מזהיר מכל ניסיון לכפות הסדר כולל בתוך שנה שמשמעותו סוף הסכסוך. זה רק ייצר יותר ויותר ציפיות, והמצב יידרדר. צריך לעבור למסלול אחר".

 

כדוגמאות, ציין שר החוץ כי "כבר ראינו מספר ניוסיונות. לפני שנה וחצי זו הייתה ממשלת נתניהו, לפני זה ממשלת אולמרט באנאפוליס ולפני זה ברק בקמפ דיוויד. בכל פעם זה רק גרם להידרדרות המצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. לא צופה משבר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים