שתף קטע נבחר

קדימה: לבדוק אם נתניהו שיחד כדי למנוע ועדה

אתמול ערך רה"מ "שיחת שכנוע" לח"כ אריאל, כדי שלא יצביע בעד ועדת חקירה לאסון הכרמל. היום הודיע אריאל שלבקשתו יעביר משרד הביטחון 21.8 מיליון שקלים לישיבות ההסדר. ח"כ חסון ביקש מהיועץ לבדוק הקשר. נתניהו: לא הבטחתי תמורה

יו"ר הוועדה לביקורת המדינה בכנסת, ח"כ יואל חסון, פנה הערב (יום ג') במכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ודרש ממנו לבדוק מיד "חשדות כבדים" שראש הממשלה, בנימין נתניהו, "קנה" את קולו של ח"כ אורי אריאל, ושידל אותו להצביע נגד הקמת ועדת חקירה לאסון הכרמל. זאת, בתמורה להקצאת מיליוני שקלים לישיבות ההסדר, בהתאם לדרישתו של אריאל.

 

ח"כ חסון, חבר סיעת קדימה שיזמה את ההצעה שסוכלה להקים ועדת חקירה, כתב ליועץ וינשטיין כי החשד שנתניהו קנה

את קולו של ח"כ אריאל מהאיחוד הלאומי קיבל חיזוק הערב, כשדוברו של אריאל פרסם הודעה לפיה משרד הביטחון שינה את עמדתו, והחליט להקצות 21.8 מיליון שקלים לישיבות ההסדר.

 

חסון הזכיר כי לקראת הדיון שקיימה היום הוועדה לביקורת המדינה בנוגע לדו"ח המבקר על שירותי הכיבוי, פורסם בסוף השבוע כי הקולות בוועדה שקולים, וכי יש כמה חברי כנסת שטרם החליטו כיצד להצביע. הוא אמר כי ח"כ אריאל הצהיר בסוף השבוע כי הוא נוטה לתמוך בהקמת ועדת חקירה, אך לפי פרסומים - בעקבות פגישתו האישית אתמול עם נתניהו פרסם הודעה שלפיה הוא מתנגד להקמת ועדת חקירה.


ח"כ חסון עם השרים ישי ושטייניץ, הבוקר בדיון הוועדה (צילום: גיל יוחנן)

 

"השינוי הפתאומי בעמדתו של חבר הכנסת אורי אריאל, יחד עם השינוי הפתאומי בעמדת משרד הביטחון בנוגע להקצאת הכספים לפי דרישתו של ח"כ אריאל, מעלים חשד כבד לשוחד פוליטי ולקניית הצבעה בכסף ציבורי", כתב ח"כ חסון לוינשטיין.

 

אריאל: חסון מקדם מטרות פוליטיות על דם ההרוגים

ח"כ חסון כתב לוינשטיין כי "לאור חומרת החשדות, ובפרט כאשר מדובר בהצבעה על הקמת ועדת חקירה בעקבות דו"ח חריף יותר של מבקר המדינה ולאחר אסון השריפה בכרמל, הנך מתבקש להתערב באופן מיידי ולפתוח בבדיקה מיידית של החשדות הכבדים". כך או כך, נתניהו השיג בסופו של דבר את הרוב הדרוש לו בוועדה לביקורת המדינה, וההצבעה על ההצעה להקים ועדת חקירה לא התקיימה בדיון הבוקר בישיבת הוועדה בכנסת. ההצבעה נדחתה להמשך השבוע, אך לתומכים בה אין כאמור רוב.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה למכתבו של חסון: "בשיחתו של ראש הממשלה עם ח"כ אריאל, הבהיר ראש

הממשלה כי הקמת ועדת חקירה רק תעכב את יישום המסקנות בנושא השריפה. בניגוד לנטען, ראש הממשלה לא הבטיח כל תמורה כספית או אחרת עבור ההצבעה, ואף לא התבקש לעשות כן".

 

ח"כ אריאל מסר בתגובה: "ח"כ חסון פנה אליי מספר פעמים, ואמר שוועדת חקירה היא האמצעי הטוב ביותר להדחת ראש הממשלה. ניכר שזו מטרתו האמיתית, ולא חקירת המחדלים. דיבתו של אדם שמקדם מטרות פוליטיות על דמם של ההרוגים אינה ראויה להתייחסות. בכל מקרה, כפי שאמרנו קודם, הדרישה לתקציבים לישיבות ההסדר עלתה רק היום, אחרי שכבר הודעתי שאני מתנגד לוועדת חקירה ממלכתית".

 

איגוד ישיבות ההסדר הגיב לטענות קדימה: "תקציב הביטחון השוטף של ישיבות ההסדר קיים בבסיס תקציב המדינה במשך עשרות שנים והעברתו אינה מותנת בשום עניין פוליטי או אחר. אנו דוחים את הניסיון לערב את ישיבות ההסדר במחלוקת פוליטית שאינה קשורה כלל לישיבות. אנו מאמינים כי התקציב יועבר בהקדם כמדי שנה בשנה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי וקובי נחשוני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רה"מ נתניהו. "לא הבטחתי תמורה, ולא התבקשתי"
צילום: משה מילנר לע"מ
ח"כ חסון. "לחקור חשד לשוחד פוליטי"
צילום: באדיבות ערוץ הכנסת
ח"כ אריאל. "הדרישה לתקציבים עלתה רק היום"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים