שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  נס ציונה: ראש העיר פיטר את ראש תאגיד המים
  ההפגנה נגד תאגידי המים – היום שאחרי: ראש עיריית נס ציונה יוסי שבו פיזר את דירקטוריון תאגיד המים העירוני. בכך פיטר ראש העיר את סגנו שאול רומנו מתפקיד יו"ר התאגיד. משמעות הצעד: רומנו לא יכול להמשיך בתפקיד יו"ר התאגיד הארצי. "מי הוא שיגיד שראשי הערים הם פוליטיקאים", אמר שבו

  יום אחרי שסגנו יצא בביקורת נגד ראשי הערים, החליט הבוקר (ה') ראש עיריית נס ציונה, יוסי שבו, לסיים את תפקידו של יו"ר תאגיד המים העירוני, שאול רומנו, שמשמש גם יו"ר תאגידי המים בישראל וסגן ראש העירייה. שבו עשה זאת באמצעות פיזור הדירקטוריון של התאגיד העירוני. משמעות הצעד: רומנו לא יוכל לפעול בתפקיד הארצי משום שהוא לא יו"ר תאגיד עירוני. 

   

   

  ראש מינהל המים בישראל שוחח עם שבו הבוקר, אולם האחרון מסרב לשנות את החלטתו.

   

  אתמול נערכה הפגנה של ראשי רשויות נגד המדיניות בישראל של הפעלת תאגידי מים. לטענתם, התאגידים הם בעלי מנגנון מנופח, וגורמות לרשויות הפסד של כסף שמועבר למדינה. שאול רומנו יצא נגד טענות ראשי הערים.

   

  שני חברי דירקטוריון אחרים הגישו הבוקר את התפטרותם בעקבות הדרישה של שבו, ובעצם גרמו לפיזור הדירקטוריון העירוני של תאגיד המים "מי ציונה".

   

  "החלטתי שהוא יסיים את תפקידו", אמר הבוקר שבו ל-ynet. "ברגע שאין קוורום לדירקטוריון הוא חדל מלהתקיים. עם כל הכבוד, הוא לא מייצג אינטרסים שלו אישיים. מי הוא שיגיד שראשי הערים הם פוליטיקאים? מאיפה הוא בא - לא מהפוליטיקה? הוא הפך את עורו ולא יכול להיות יו"ר תאגיד עירוני בנס ציונה, וככזה גם לא יו"ר תאגידי המים הארצי. דיברתי עם ראש מינהל המים שאמר לי שזה לא בסדר, אבל במלחמה כל אחד מחליט איך לפעול - וזאת הדרך שלי לפעול עד שלא ישנו את המצב".

    

  שאול רומנו אמר בתגובה: "לא קיבלתי שום מכתב על התפטרות של חברי דירקטוריון ואני לא מתייחס. אני לא מתכוון לריב עם ראש העיר שלי דרך התקשורת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נס ציונה: ראש העיר פיטר את ראש תאגיד המים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שאול רומנו ויוסי שבו בימים אחרים.
  צילום: אבי מועלם
  מוגש מטעם: מוצר השנה
  מומלצים