שתף קטע נבחר

גורם משפטי: שהמבקר לא יתערב במינוי המפכ"ל

וינשטיין הכריע שאין מניעה למנות את יוחנן דנינו למפכ"ל, וזכה לשיחת טלפון זועמת מלינדנשטראוס - שהביע מורת רוח מכך שהיועץ נחפז להחליט ואיש לא המתין לתוצאות בדיקתו. גורמים משפטיים: "המבקר יכול להמשיך ולהביע מורת רוח"

רגע לפני ההכרזה על מינוי מפכ"ל חדש למשטרת ישראל, מתחממת דווקא מערכת היחסים העדינה בין מבקר המדינה ליועץ המשפטי לממשלה. המבקר, מיכה לינדנשטראוס, טלפן הערב (יום ה') ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ובשיחה המתוחה שהתקיימה ביניהם, מחה לינדנשטראוס על הקביעה כי אין מניעה למנות את ניצב יוחנן דנינו למפכ"ל.

 

לינדנשטראוס עדיין בודק שתי פרשות בהן מעורב ניצב דנינו - פרשת רצח הסוכנים המשטרתיים ופרשת האחים אברג'יל, בהן נטען נגד דנינו כי נמנע מלעצור את השניים זמן רב לפני שנעצרו.

 

לפני שבועיים הודיע השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', על דחיית מינוי המפכ"ל בגלל הבדיקה, והיום הודיע וינשטיין כי אין מניעה למנות את דנינו לתפקיד. בשיחת הטלפון עם וינשטיין ביטא לינדנשראוס את מורת רוחו מכך שלא חיכה לתוצאות בדיקת המבקר, ושאל אותו מדוע הוא נחפז להכריע בשאלת מינוי המפכ"ל.

 

וינשטיין השיב למבקר כי השר לביטחון פנים ביקש ממנו לתת תשובה בהקדם האפשרי, וכי לאחר בדיקה שערך עם בכירי משרדו והתמלולים שהועברו אליו מידי המבקר, הרי שאין הוא רואה כל מניעה משפטית למנות את דנינו.

 

גורמים משפטיים בכירים אמרו ל-ynet כי זכות לקבוע

אם דנינו כשיר או לא כשיר היא של היועץ המשפטי לממשלה בלבד וכי תפקידו של המבקר הוא לבקר ולא לקבוע החלטות מסוג זה. "המבקר יכול להמשיך ולהביע מורת רוח, אולם הוא צריך לזכור כי תפקידו הוא לא להחליף את היועץ המשפטי לממשלה ולא להחליט מי כשיר ומי לא כשיר למינוי".

 

השר אהרונוביץ' אמר כי קיבל לידיו את הכרעתו של וינשטיין, אך אמר כי יכריז על זהות המפכ"ל הבא של המשטרה רק בתחילת השבוע. שני המועמדים המובילים הם ניצב דנינו וניצב שחר איילון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וינשטיין. הכריע והודיע לשר
צילום: גיל יוחנן
לינדנשטראוס. "מה החיפזון?"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים