שתף קטע נבחר

איילון ודנינו מובילים: אהרונוביץ' ראיין את הניצבים

בזה אחר זה התייצבו בלשכת השר לביטחון פנים שבעת המועמדים לתפקיד המפכ"ל הבא. מחר הוא כבר יודיע לראש הממשלה על החלטתו

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', נפגש במהלך היום (ג') עם שבעת המועמדים לתפקיד המפכ"ל, לקראת ההחלטה על זהות מחליפו של רב-ניצב דודי כהן בראשות המשטרה. בתום סבב הפגישות עדכן אהרונוביץ' את רב-ניצב כהן על סבב השיחות.

 

בזה אחר זה קיבל אהרונוביץ' בלשכתו בתל אביב את המועמדים לתפקיד - סגן המפכ"ל אילן פרנקו, מפקד מחוז ירושלים אהרון פרנקו, מפקד מחוז תל אביב שחר איילון, מפקד מחוז דרום יוחנן דנינו, מפקד מחוז מרכז בנצי סאו, מפקד מחוז צפון שמעון קורן וראש אגף המבצעים נסים מור.

 

מי שהיה המועמד השמיני לתפקיד, ניצב אורי בר-לב, הודיע השבוע כי הוא פורש מהמירוץ לאחר שנחשד באונס ותקיפה מינית. בכך, הוא איפשר לשר אהרונוביץ' לחדש את הליך בחירת המפכ"ל שהופסק.

 

איש עדיין לא יודע את מי החליט השר למנות לתפקיד השוטר מספר אחד, אבל ההערכה היא שההכרעה תהיה בין איילון לדנינו. מחר בערב צפוי אהרונוביץ' להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ולעדכן אותו על בחירתו. בחמישי בבוקר הוא כבר יודיע על החלטתו לרב-ניצב הבא.

 

ח"כ אלדד: לעכב את הליך המינוי 

השר שמע היום מכל אחד מהניצבים כיצד הם רואים את המשטרה בשנים הבאות, ואת הערכותיהם

לגבי יריביהם במירוץ לתפקיד. מיד לאחר השיחות נפגש בארבע עיניים עם המפכ"ל. רב-ניצב כהן לא הביע עמדה, אלא סקר את פעילותו של כל אחד מהניצבים. 

 

בינתיים, הונחה היום על שולחנו של אהרונוביץ' דרישה מצדו של ח"כ אריה אלדד (איחוד לאומי) לעכב את הליך מינוי המפכ"ל הבא. לטענת חבר הכנסת, מבקר המדינה חוקר בימים אלו אם ניצב דנינו אחראי למחדל שהוביל לרצח של שני מודיעים משטרתיים במחוז המרכז לפני ארבע שנים.

  

"בפרשה זו הופיע שמו של ניצב דנינו כמי שהיה לכאורה אחראי על המחדל בחקירת הפרשה החמורה במשטרה שבה נרצחו הסוכנים שניתן אולי היה למנוע את מותם", כתב ח"כ אלדד, "לאחרונה עודכנתי שאפשר ובתוך חודשיים תסתיים הבדיקה. אני בטוח שתיקח שיקולים אלה בהחלטתך". בלשכתו של אהרונוביץ' סירבו להגיב.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניצב שחר איילון
צילום: בן קלמר
יוחנן דנינו
צילום: מתי אלמליח
השר יצחק אהרונוביץ'
צילום: עופר עמרם
מומלצים