שתף קטע נבחר

גם בוליביה הכירה במדינה פלסטינית

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דיווחה כי המדינה הדרום-אמריקנית הצטרפה לברזיל, ארגנטינה ואורוגוואי, שעשו זאת לפניה. בישראל מנסים לעצור את הדומינו, וחוששים כי מדינות נוספות ילכו בעקבותיהן

המדינה הרביעית שמתייצבת לצד הפלסטינים: בוליביה הודיעה היום (ו') כי היא מכירה רשמית ובאופן מלא במדינה פלסטינית בגבולות 1967. כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". אם יש ממש בדברים, הרי שבוליביה מצטרפת לברזיל, ארגנטינה ואורוגוואי, שכבר עשו זאת.

 

לפי הדיווח, משרד החוץ הבוליביאני הודיע כי נשיא בוליביה, איוו מורלס, הכריז על ההכרה במדינת פלסטין במהלך ועידה

בברזיל שבה השתתפו מנהיגים נוספים מאמריקה הלטינית.

 

"בוליביה מכירה במדינה פלסטינית בגבולות 1967", צוטט מורלס כאומר. במשרד החוץ של הרשות הפלסטינית אמרו כי הם ממשיכים במאמצים להשיג הכרה במדינה פלסטינית מצד מדינות נוספות באמריקה הלטינית.

 

נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בירך על המהלך, הודה לבוליביה על תמיכתה ושיבח את היחסים בין הרשות ללה-פאס. גורמים רשמיים אמרו כי נשיא בוליביה התקשר לאבו מאזן שלושה ימים לפני ההכרזה הרשמית.

 

בוליביה ניתקה יחסים ב-2009

בחודשים האחרונים, עוד לפני השקת השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים בספטמבר, שיחות שבהמשך הופסקו עם סיום תקופת ההקפאה בשטחים, הזהירו הפלסטינים כי אם לא תחול התקדמות משמעותית במשא ומתן עם ישראל, הם יפנו למדינות בעולם ולמוסדות בינלאומיים כדי שיכירו חד-צדדית במדינה פלסטינית.

 

בעקבות ההכרזה של ברזיל, ארגנטינה ואורוגוואי על ההכרה במדינה פלסטינית, הביעו בירושלים חשש שמדינות

נוספות באמריקה הלטינית ובעולם יילכו בעקבותיהן. דובר משרד החוץ, יגאל פלמור, אמר על ההכרה הארגנטינית כי "מדובר בצעד מאכזב ומצער, שאין בו כדי לתרום דבר או חצי דבר לקידום תהליך השלום". במשרד החוץ פרסמו גינוי זהה להכרה הבוליביאנית.

 

בוליביה הוזכרה בשבועות האחרונים כמי שעשויה להיות המדינה הבאה שתכיר במדינה פלסטינית. היא ניתקה את יחסיה הדיפלומטיים עם ישראל בינואר 2009, במהלך מבצע "עופרת יצוקה" בעזה, ונחשבת למבקרת חריפה של המדיניות הישראלית.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רונן מדזיני
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איוו מוראלס. ניתק יחסים בגלל "עופרת יצוקה"
צילום: AP
אבו מאזן. קיבל שיחת טלפון, ובירך
צילום: AFP
מומלצים