שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המחזמר "זהר" יכנס לרפרטואר של הקאמרי

  ההפקה המוזיקלית על נסיקתו ונפילתו של מלך הזמר המזרחי זוהר ארגוב, שהחלה כפרויקט קהילתי בשיתוף מתנ"ס שדרות, משתדרגת ומצטרפת לרפרטואר של תיאטרון הקאמרי

  תיאטרון הקאמרי יריץ את ההפקה המוזיקלית "זהר", שעלתה כפרויקט ניסיוני במסגרת הפעילות הקהילתית של התיאטרון, כחלק מהרפרטואר. המחזה, שמגולל את סיפור נסיקתו והתרסקותו של מלך הזמר המזרחי זוהר ארגוב, מבוסס על זיכרונותיו של אמנון עורקבי, אחיו של הזמר.

   

  הסיפורים עובדו לכדי מחזה על ידי דפנה אנגל ומשה קפטן, שאחראי גם על הבימוי. בהפקה משתתפים לצד השחקן הראשי דן שפירא, שחקנים מקצועיים ממצבת השחקנים של הקאמרי וכן 14 שחקנים חובבים, הפועלים במתנ"ס בעיר שדרות ומשובצים בהפקה לתפקידי משנה.


  מתוך "זהר". בקרוב הגרסה המשודרגת (צילום: גדי דגון)

   

  זו ההפקה השנייה של תיאטרון הקאמרי שהחלה את דרכה כפרויקט קהילתי נתמך על ידי משרד התרבות ופילסה לה דרך אל הבמה המרכזית של התיאטרון הרפרטוארי. קדמה לה ההפקה "סלאח שבתי", שהחלה גם היא את דרכה בשדרות וממשיכה לרוץ עד היום. לטובת ההפקה החדשה העמיד משרד התרבות תקציב מיוחד של 235 אלף שקלים, סכום גדול פי חמישה מזה המוקצה בדרך כלל לקבוצות חובבים ברחבי הארץ. הרציונל מאחורי הפרויקט הוא לייצר בפריפריה הלכה למעשה גרעיני יצירה מקורית ואיכותית שקושרת בין השטח לבין הכוחות המקצועיים הפועלים בתחום התרבות.

   

  על פי התוכנית המקורית, "זהר" אמור היה להציג מספר מוגבל של הרצות בשדרות ולעלות לאחר מכן לפעמים ספורות באולם הבית של התיאטרון הקאמרי בתל אביב ובאולם "אניס" ביפו, שם נערכו חלק מהחזרות על ההפקה. כעת, בעקבות תגובות הקהל, החליטו בקאמרי כי טוב וההפקה תשובץ החל מינואר במסגרת הרפרטואר ותוצע כהצגה מן המניין למנויים.

   

  בשנים האחרונות מרבות הנהלות התיאטראות הרפרטוארים בישראל לאמץ הפקות שלא נולדו בתיאטרון המקצועי ועלותן קטנה יחסית ולשווקן כחלק מהרפרטואר הקיים. שיתופי פעולה שכאלה נרשמו בעיקר מול בתי הספר למשחק וזכורות לטובה הפקות כמו "המדריך לחיים הטובים" שהחל כפרויקט של סמינר הקיבוצים והציג על במות תיאטרון באר-שבע והבימה, "הקומקום והמטאטא" שהחל כפרויקט בבית צבי ומציג כעת בגרסה חדשה בתיאטרון הבימה וההצגה "פיאף" שנולדה במסדרונות בית צבי ומציגה כחלק מהרפרטואר של תיאטרון באר-שבע. בכל המקרים זכו ההפקות לשינויים, שדרוגים והתאמה לבמה המקצועית של התיאטרון הרפרטוארי.

   

  האם גם בתיאטרון הקאמרי מתכוונים לעשות אדפטציה כדי להפוך את ההפקה לכזו הראויה לבמה מקצועית מרכזית? בהנהלת הקאמרי מדגישים כי כך הוא. "ההפקה 'זהר', כמו ההפקה 'סאלח שבתי', נולדה במסגרת הפעילות הקהילתית של הקאמרי עם מתנ"ס שדרות ותוכננה לעשר הצגות הרצה בשדרות, תל אביב ויפו",

  אומרים בתיאטרון הקאמרי. "לאור ההצלחה של ההצגה ולבקשות שקיבלנו מערי הפריפריה ומארגונים ומוסדות שצפו בהצגות ההרצה, ההפקה תשודרג. בשבועות הקרובים ייערכו חזרות נוספות של השחקנים עם הבמאי משה קפטן וכמו כן ייערכו שדרוגים של התפאורה".

   

  בהנהלת הקאמרי מבקשים להדגיש כי לכל 10 הצגות ההרצה שנערכו עד כה נמכרו כרטיסים מוזלים לחיילים, סטודנטים, אזרחים ותיקים ותושבי הפריפריה. "הקאמרי נתן גילוי נאות כי מדובר בהפקה משותפת עם מתנ"ס שדרות וכך זה גם מופיע בכל הפרסומים", הוסיפו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שפירא. מככב בתור ארגוב
  צילום: גדי דגון
  לאתר ההטבות
  מומלצים