שתף קטע נבחר

חשד: נערה פיתתה ערבים, 7 נערים תקפו אותם

המשטרה עצרה שבעה נערים, שני צעירים ונערה נוספת, בחשד שנהגו לארוב לצעירים ערבים בגן העצמאות בירושלים ולתקוף אותם. לפי החשד, הנערה פיתתה את הצעירים לבוא עמה למקום המפגש, ושם הנערים היו מתנפלים ומכים אותם. במשטרה אמרו כי הנערים הודו ואמרו כי הרקע הוא לאומני

הערבים פותו - ואז הוכו: שבעה נערים בני 14 עד 17 ושני צעירים בני 24 ו-26 מירושלים ומכמה התנחלויות נעצרו בחשד שנהגו לפתות צעירים ערבים בעזרת נערה בת 14, ואז להכותם. כך הותר בצהרים (יום ג') לפרסום. בית משפט השלום בירושלים שחרר בערבות שלושה נערים בתנאים מגבילים. במשטרה עדיין לא יודעים כמה ערבים הותקפו.

 

בתקופה האחרונה התלוננו צעירים ערבים רבים כי הותקפו על-ידי חבורת נערים בעיר. המעשים בוצעו על-פי החשד במקומות שונים במרכז העיר בהם גן העצמאות, בית הספר הניסויי וכיכר החתולות. 

 

לנערים, שהונהגו על-פי החשד על-ידי בן 14, סייעה נערה נוספת בת גילם, שפיתתה את הצעירים הערבים. הנערה נהגה לומר להם כי היא רוצה לשתות משקאות אלכוהוליים ורמזה שברצונה לקיים עמם יחסי מין. לאחר מכן, נהגה הנערה להוביל את הצעירים למקום מפגש בגן העצמאות, ואז לפי החשד, תקפו חברי החוליה את הערבים באמצעות אבנים, בקבוקי זכוכית, מכות יבשות וגז מדמיע. במשטרה חושדים כי הנערה השתתפה בשלושה מקרי תקיפה.

 

באחד המקרים, לאחר שהמותקף זעק כי אינו ערבי והתחנן שיפסיקו להכותו, דרשו ממנו חברי הכנופייה תעודת זהות ולאחר שווידאו כי מדובר בערבי המשיכו להכותו. לאחר מכן שרפו את תעודת הזהות שלו ונמלטו. במקרה נוסף הם הכו צעיר ערבי עד שזה איבד את הכרתו. לאחר שסברו כי הוא מת, נמלטו מהמקום.

 

אחד החשודים הוביל לחבריו

מהחקירה עולה, כי מקרי התקיפה נעשו בעיקר בימי חמישי ומוצאי שבת. מקצת המותקפים אושפזו לאחר מכן בבית חולים. לאחר שהוגשו כמה תלונות למשטרת ירושלים נפתחה חקירה. התקדמות משמעותית בחקירה חלה לפני כשבועיים, לאחר שהתקבל מידע מודיעיני, שהוביל את החוקרים לאחד החשודים בכנופיה.

 

החשוד הודה במעשים המיוחסים לו ולאחר מכן נעצרו ונחקרו גם יתר חברי הכנופייה. כל החשודים הודו במעשים המיוחסים להם, סיפרו כי המניע למעשים לאומני וקשרו נוספים להתארגנות. חברי הכנופייה, שחלקם מוכרים למשטרה מעבירות קודמות, הכירו במסגרת לימודים או באזור מגוריהם. במשטרה אמרו כי צפויים מעצרים נוספים.

 

במשטרה הדגישו כי אין קשר בין מעצרם של הנערים

לבין תקיפת התייר היהודי מצ'ילה בחודש שעבר בגן העצמאות. לפי כתב האישום שהוגש לפני כחודש בנושא, גבריאל גוד, תושב ירושלים בן 22, התחזה לשוטר ותקף באבנים את חוסה טולדנו. התייר הצ'יליאני ניסה להימלט, אך חבריו של גוד הגיעו והצטרפו למכות. כתוצאה מכך, לטולדנו נגמרו חבלות קשות בפנים ובצוואר והוא נזקק לאשפוז בבית החולים.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנערה החשודה בפיתוי הצעירים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים