שתף קטע נבחר

התיירת שנרצחה כתבה: בארץ גיליתי את אלוהים

כריסטין לוקן, שנדקרה למוות באזור בבית-שמש, הגיעה לארץ כמה פעמים בשנים האחרונות. כומר בארגון אליו השתייכה סיפר ל-ynet: "היא אהבה מאוד את ישראל, את התרבות ובעיקר את ההיסטוריה של העם היהודי"

תעלומת הרצח ביער באזור בית שמש היכתה בתדהמה את חברי הארגון המסיונרי CMJ, בו היו חברות כריסטין לוקן שנרצחה בסוף השבוע וחברתה קיי וילסון, שנפצעה. חברי הארגון משוכנעים שוילסון אמרה אמת וכי מדובר בפיגוע טרור. "אמרנו לשוטרים שקיי אדם ישר ורציני, היא לא ממציאה סיפורים", אמר היום (ב') ל-ynet הכומר דיוויד פלגי מכנסיית המשיח בירושלים.

 

בתוך המסתורין האופף את הפרשה, שנחקרת על ידי המשטרה והשב"כ, מנסים מאז הרצח פעילי הארגון הנוצרי להבין את שאירע. ביום חמישי יקיימו חברי הארגון טקס לזכרה של כריסטין לוקן, צליינית וחברת הארגון בבריטניה. לדברי הכומר פלגי, איש מבין

 חברי הארגון מלבד וילסון, לא ידע שלוקן נמצאת בביקור בארץ. "אנחנו מניחים שהיא לא הודיעה שהיא מגיעה לטיול, כדי שלא נמצא לה תעסוקה במהלך החופשה שלה", אמר פלגי.

 

לוקן, רווקה בת 46 ילידת טקסס שבארה"ב, חייה בשנים האחרונות לבדה בנוטינגהם שבאנגליה ועבדה כעוזרת אישית למנכ"ל הסניף של הארגון המיסיונרי הנוצרי CMJ וכמפעילת אתר האינטרנט. ב-2007 הגיעה לראשונה לישראל במסגרת מסע לישראל של הארגון המסיונרי למקומות הקדושים לנצרות. "הסיור הזה גרם לי להבין את כתבי הקודש ואיפשר לי לגלות את הקשר שלי לאלוהים", תיארה לוגן את הביקור באתר האינטרנט של הארגון.


האזור בו נמצאה הגופה (צילום: אוהד צויגנברג)

 

הרשמים העמוקים שהותיר עליה הביקור שינו את חייה. היא הפכה חברה רשמית בארגון, עזבה את ביתה שבארה"ב לטובת עבודתה בסניף של הארגון באנגליה. בשנים האחרונות, מספר פלגי, נהגה לוגן לבקר בתדירות גבוהה בישראל. "היא היתה מגיעה לביקורי עבודה ומסייעת בפיתוח המוזיאונים שלנו במרכזי הארגון בירושלים", סיפר הכומר. "היא אהבה מאוד את ישראל, את התרבות ובעיקר את ההיסטוריה של העם היהודי".

 

לוגן ווילסון הכירו בפולין

בחודש אוגוסט האחרון הצטרפה למשלחת של הארגון המיסיונרי לפולין, למסע שורשים של העם היהודי. "במסע הזה לוגן ווילסון הכירו בפעם הראשונה", סיפר פלגי. "אני הייתי מורה הדרך של הקבוצה שלהן במחנות ההשמדה ובמרכזי הקהילה היהודית, הן התחברו מיד אחת לשנייה והזדהו עם סיפורו של העם היהודי והפכו לחברות טובות. היו לשתיהן השקפות זהות על החיים, הן היו מאוד פופולאריות ומצחיקות וזה היה טבעי שיהפכו לחברות. באותו מסע הן דיברו על טיול משותף לישראל".

 

על ביקורה האחרון בישראל, בו נרצחה, סיפר פלגי כי איש בארגון בישראל לא ידע. "היא הגיעה הפעם לטייל בישראל ולא לעבוד. אני מניח שהיא לא הודיעה לאיש שהיא מגיעה, כי היא ידעה שאם תודיע על בואה כבר ימצאו לה תעסוקה במשרדי הארגון בירושלים. אנחנו לא יודעים אם היא השתכנה אצל קיי בבית, זה מה שאנחנו מעריכים".

 

בשבת בערב, הגיעו השוטרים אל כנסיית המשיח, בניסיון לברר פרטים אודות האירוע. "באותו הרגע לא ידעתי הרבה על מה שקרה", סיפר הכומרי. "שמעתי את הדיווחים על הפיגוע והשוטרים שאלו אותי על קיי וילסון. הרושם שקיבלתי מהשוטרים היה שהם לא בטוחים שהסיפור שסיפרה וילסון אמיתי והם לא מאמינים לגירסתה. הם לא סיפרו לי מה קרה לכריסטין, רק שאלו מה אני יודע עליה. כשהבנתי שיש נעדרת, הנחתי שזו היא. התקשרתי מיד לבית החולים וביררתי מה קרה. במודיעין סיפרו שיש רק אחת מאושפזת - קיי וילסון. אז הבנתי שמשהו רע כנראה קרה".

 

פלגי משוכנע כי קיי אמרה אמת, כשטענה כי נפלה קורבן לפיגוע טרור של שני

 ערבים. "הסברתי לשוטרים שקיי היא אדם רציני וישר ושאני משוכנע שהיא אמרה רק אמת. 'היא לא ממציאה לכם סיפורים', אמרתי לשוטרים".

 

מאז שבת, הוא מספר, קיבל טלפונים רבים מעמיתיה של לוקן באנגליה. בני משפחתה של הנרצחת בקליפורניה ובטקסס עודכנו על המקרה והלוויתה תתקיים ככל הנראה במהלך השבוע בארה"ב. "כולם בהלם מוחלט", מספר הכומר. "אף אחד לא מצליח לעכל את זה. אתה שומע על אסונות כאלה כל יום אבל כשזה פוגע בך זה קשה מאוד". הכומר התבקש לבוא לזהות את גופת הנרצחת במכון לרפואה משפטית באבו-כביר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כריסטין לוקן. אהבה את ישראל
צילום רפרודוקציה
גופתה של לוקן
צילום: אוהד צויגנברג
החברה קיי וילסון
צילום: אביאל מגנזי
מומלצים