שתף קטע נבחר

מבצע: שמרו שבת - ותביאו את הגאולה

אלמנתו של הרב מרדכי אליהו יזמה מבצע מיוחד לזירוז הגאולה: הציבור היהודי בכל העולם נקרא לשמור את שתי השבתות הבאות - ובכך להביא את המשיח באופן מיידי

אם הכל יילך כפי המתוכנן, בעוד כשבועיים המשיח יגיע. אלמנתו של הרב מרדכי אליהו ז"ל, הרבנית צביה אליהו, יזמה מבצע לזירוז הגאולה בטווח הזמן המיידי.

 

המבצע, בשם "שתי שבתות", נועד לגרום לכך שרוב העם היהודי לא יחלל את שתי השבתות הקרובות (פרשות שמות "שמות" ו-"וארא", 24.12 ו-31.12), זאת בהתבסס על מה שנאמר במסכת שבת: "אלמלא שמרו ישראל שתי שבתות כהלכתן - מיד נגאלין".

 

דפנה תימור, אחת הנשים שמסייעות לרבנית, מסבירה: "הרבנית סיפרה לנו שכשהרב אליהו היה מאושפז, הוא אמר לה שמספיק יהודי אחד שיטה את הכף - ואז תהיה גאולה באופן מיידי. לדברי הרב, כלו כבר כל הקיצין, הכל כבר היה, גם מלחמת גוג ומגוג. עברנו כבר את כל מה שהיינו צריכים לעבור. עם ישראל כבר מוכן, ועכשיו נותר לחכות להתגלות של משיח".

 

למה דווקא פרשות "שמות" ו-"וארא"?

 

"כשהרבנית שמעה שיש שתי שבתות צמודות שבהן, בגלל חגי הנוצרים, הכל מושבת, היא מיד החליטה שזו הזדמנות לקיים את מה שנכתב בזוהר על שמירת שבת. היא ראתה בזה הזדמנות מיוחדת להצטרף ליהודי העולם ולשבות ביחד. היא העבירה את המסר הזה גם בקרב קהילות בחו"ל, והרבנים הראשיים של צרפת ואנגליה אמרו לה שגם הם יפעלו להפיץ את הרעיון הזה".

 

אנשים מוכנים לוותר על חדשות השבת בטלויזיה לטובת המשיח?

 

"אנשים מתקשרים בלי סוף - שואלים מה מותר, מה אסור. אנחנו אומרים להם שיש המון הלכות אז שיקחו על עצמם משהו לכבד את השבת, מסבירים שאסור להדליק אש ומכשירי חשמל. הם שואלים איך עושים קידוש ואיך נוטלים ידיים. אנשים ממש נכנסים לפרטים, אבל אנחנו משתדלים לא להעמיס. משפחות דתיות מציעות לארח חילונים כדי להקל עליהם".

 

אז יש מצב שביום ראשון בעוד שבועיים יש פה משיח?

 

"ודאי. לפי ההתגיסות והטלפונים שאנו מקבלים זה מוחשי. אני עובדת כל הזמן על היהודי האחד הזה שיכריע את הכף לטובתנו. אני רואה את זה קורה. מספיק מעשה של יהודי אחד שיתעלה על עצמו, ועוד שבועיים נשב כולנו ונאכל משור הבר.

 

"כשאני קוראת חדשות אני עושה את זה כדי לדעת איך אנחנו מתקדמים לקראת הגאולה, לפי הנביאים. כל מה שקורה כאן קשור לנבואות. אנחנו לא משיחסטים הזויים, אבל אנחנו מאמינים בביאת המשיח ואנחנו מצפים למשהו טוב".

 

משהו טוב יקרה

הרב שמואל אליהו, בנה של הרבנית, אמר כי "יש פה הזדמנות מיוחדת לכל אלה שחשבו פעם לשמור שבת, או רצו לנסות לחוות

שבת. יש פה הזדמנות לכל מי שרוצה שבת בלי עשן, שבת בלי בישולים, שבת בלי פלאפונים, שבת עם המשפחה, שבת של שקט נפשי.

 

"יש הרבה מאוד יהודים ששופטים אותם כאנשים לא-דתיים בגלל שהם הולכים בלי כיפה או בגלל איך שהם מתלבשים, אבל יש להם נשמה יהודית מאוד חמה והרעיון של שבת מדבר אליהם - והם רוצים להתנסות והם מצטרפים למאמץ מרוכז שאנחנו עושים למען השבת. אני בטוח שלמאמץ הזה תהיינה תוצאות חיוביות, אני לא יודע אם גאולה שלמה, אבל זה לא יחזור ריקם, כי כל מעשה טוב שנעשה יש לו השפעה"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שבת
צילום: ישראל ברדוגו
הרב שמואל אליהו
צילום: אביהו שפירא
מומלצים