שתף קטע נבחר

עובדי התכוף סגרו את המפעל - "עד שנקבל שכר"

העובדים במפעל, המייצר רכבי כיבוי אש, טוענים שלא קיבלו את שכרם כבר חודש וחצי ושלא הופרשה להם פנסיה כחצי שנה. ההסתדרות: "העובדים נחושים להשבית את העבודה עד שיקבלו את שכרם, או עד שיימצא רוכש רציני למפעל"

עובדי מפעל התכוף באזור התעשייה בנצרת עילית, סגרו הבוקר (ג') את שערי המפעל והם מפגינים במקום. העובדים טוענים כי מזה כחודש וחצי לא קיבלו את שכרם וכי כחצי שנה לא הפרישה ההנהלה את חלקה לקרנות הפנסיה.

 

 


"תכננו הפגנה למחר אבל הגיעו מים עד נפש". (צילום: חגי אהרון)

 

המפעל, המייצר רכבי כיבוי אש, כלי רכב ממוגנים ומכליות מסוגים שונים, צבר לדברי ההסתדרות חובות של כ-140 מיליון שקלים. יו"ר ההסתדרות במרחב עמקים, ליאון פרץ, אמר ל-ynet כי ההפגנה מול שער המפעל החלה הבוקר באופן ספונטני.

 

"תכננו הפגנה למחר אבל הגיעו מים עד נפש. אנשים לא קיבלו שכר כבר חודשיים ונקלעו לקשיים. הם נחושים להשבית את העבודה ולסגור את שערי המפעל עד שיקבלו את שכרם, או עד שיימצא רוכש רציני למפעל, כי ההנהלה הנוכחית הביאה אותו לאסון.

 


דורשים את המגיע להם. עובדי התכוף (צילום: חגי אהרון)

 

"אי תשלום שכר ותנאים סוציאליים לעובדים הוא איתות לקראת סגירת המפעל", אמר פרץ. "סגירת המפעל תהווה מכה קשה לכ-100 העובדים שכולם תושבי האזור אשר יתקשו למצוא מקום עבודה חלופי. מעבר לזה, מדובר במפעל חיוני המייצר רכבים ממוגנים וכבאיות למערכת הביטחון".

 

ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, דיבר היום עם מנכ"ל המפעל, שמעון שחם, וביקש ממנו להימנע ככל האפשר מפגיעה בעובדים. "מדובר באנשים מבוגרים וקשיי יום", הזכיר.

 

מחברת התכוף נמסר ש"החברה ובעל השליטה בה, עושים ככל שביכולתם על-מנת להביא לפתרון המשבר אליו נקלעה החברה ולמצוא לה משקיע. זאת במטרה שהחברה תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפי העובדים. אנו מביעים תקווה כי נצליח להביא לתוצאה מיטבית עבור כל הצדדים המעורבים בהקדם האפשרי".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חובות של 140 מיליון שקל
צילום: חגי אהרון
מומלצים