שתף קטע נבחר

גפני: מחלוקת הביטחון - עלולה לשבש התקציב

יו"ר ועדת הכספים אמר כי אם לא יגושר הפער עם מערכת הביטחון שדורשת תוספת של 6 מיליארד שקל, לא ניתן יהיה לגשת להצבעות התקציב בשבוע הבא. ראש הממשלה נתניהו מנהל מגעים בנושא עם שר הביטחון ברק

המחלוקת על תקציב הביטחון עלולה לשבש את הגשת תקציב המדינה בשבוע הבא – כך הזהיר היום (ג') יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני. לדבריו, אם לא יגושר הפער בין הצדדים, לא ניתן יהיה לגשת להצבעות על תקציב המדינה לשנים 2011-12 הצפויות בשבוע הבא.

 

בצהריים נועדו בכנסת חברי הוועדה המשותפת לחוץ וביטחון וכספים, עם הרמטכ"ל גבי אשכנזי. הרמטכ"ל ואנשי מטהו פירטו באזני חברי הכנסת את הנימוקים החסויים שבגינם נדרש הכסף.

 

כמו כן, נציגי צה"ל טענו שהכסף החסר הוא פועל יוצא של שחיקה בתקציב בשל התייקרויות צורכי הצבא. "אין המדובר בהגדלת תקציב, אלא פיצוי על הפער בעליית המחירים, כפי שהובטח שייבדק לאחר ההחלטה הקודמת על הקיצוץ במערכת הביטחון", אמר גורם שנכח בדיון.

 

הדיונים מתנהלים במקביל בשתי רמות. ברמה העליונה ממשיך ראש הממשלה בנימין נתניהו לנהל מגעים עם שר הביטחון אהוד ברק ועם שר האוצר יובל שטייניץ כדי לבחון דרכים למנוע פגיעה בתקציב המדינה מחד, ובמערכת הביטחון מאידך.

 

ברמה האחרת, בכנסת, סוכם בדיון שנערך היום שעד מחר יביאו לוועדה המשותפת סיכומי בדיקה של משרד הביטחון עם האוצר. "הכוונה לראות איך תוסדר התוספת הנדרשת מבלי לשבור את מסגרת התקציב", הבהירו גורמי אוצר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר ועדת הכספים משה גפני
צילום: מתי אלמליח
מומלצים