שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "עזבו אותי מהפרדת פסולת, אני רוצה טוחן אשפה"
  אריה המזהם לא מבין למה אין בכל בית בישראל טוחן אשפה מסובסד, ואם כבר החליטו על תוכנית להפרדת פסולת בבתים - איך זה ששלוש הערים הגדולות לא מתעניינות בה?

  הו, הלו שוב אנשים יקרים. שוב התעצבנתי לאחרונה, הפעם בגלל ההמולה שנוצרה סביב נושא המיחזור בארץ, שהזכירה לי עד כמה מערכת הביבים רקובה פה. והכוונה היא באמת לצנרת הביוב בישראל, שמסמלת עולם של רפובליקת בננות ושאר ירקות.

   

  ובקצרה - ימים ספורים לאחר שדווח כי תוך ארבע שנים ימוחזרו 60% מהאריזות בארץ, קראתי גם את הכותרות החגיגיות לפיהן שני מיליון אנשים יפרידו פסולת בביתם בעוד כשלוש שנים. ואו! אז הרשו לי לתקן - 1,999,999 יפרידו את הפסולת, כי אני האחרון שיתעסק עם זה, ותנו לי להסביר למה:

   

  בימים האחרונים הסתובבתי בערפיח הזה שקוראים לו "העיר" בחיפושים אחר בעל מקצוע ממש טוב, שיתקין בביתי את שני טוחני האשפה האגרסיביים שהבאתי איתי מארצות הברית ושיקבלו בשמחה כל מה שאני אזרוק לתוכם.

   

  רק שכל מי שראה את שני ה'רולס רוייסים' שלי מונחים אחר כבוד על השיש בביתי לפני ההתקנה, עיקם משום מה את הפרצוף ואמר שזה לא מתאים לצנרת הביוב הרעועה בארץ. ולא שכח כמובן גם להוסיף שזה מבזבז מים ומזיק לסביבה.

   

  ואני אומר - אז מה אתם מעדיפים, את בלבול המוח של מיון האשפה? קליפות של ירקות בפח הזה, נייר בפח השני, ולא לשכוח פלסטיק בקצה הזה וזכוכית בצד השני, שכל היום נמיין ונמלא את הפחים.

   

  יד אחת ממחזרת ויד שנייה מזהמת

  בכלל, אני לא ממש מבין למה המדינה לא משקיעה בסבסוד של טוחני אשפה. רק דמיינו איזה איכות חיים הייתם מקבלים לו היה לכם בכיור את המוצר הזה, שחוסך את הגריפה של קליפות הביצים, הירקות ושאר שאריות האוכל של בני הבית.

   

  מה רוצים ממני במקום זה? שאקפיד לשים את שאריות האוכל בפח אחד ואת הפסולת היבשה בפח אחר. אבל זה לא מסתכם בזה - הרי רוצים גם שאצעד עם כל הניירת לשכונה הסמוכה ואשליך אותה בפח המיועד לכך, שאערום את כל בקבוקי הפלסטיק בצד ואקח אותם לאיזה מתקן מעוצב, ושאחפש בנרות מקום שבו אוכל להשליך את מוצרי החשמל שלי.

   

  אז לכו חפשו את החברים שלכם. אני אומר - תקלו עלי את החיים ותשדרגו פה בארץ מיידית את מערכת הביוב, כדי שתוכל לספוג את כל האשפה הטחונה שלי.

   

  אבל עזבו אותי שהנורמות שלי הן מעל לתובנות שלכם. אתם יודעים מה? אם כבר המדינה החליטה, השד יודע למה, להוציא לפועל תוכנית להפרדת פסולת, יש דבר אחד שממש לא מובן לי בתור מישהו חדש בשכונה - מדוע היצרניות הכי גדולות של אשפה - תל אביב חיפה וירושלים - בכלל לא בעניין? הרי האשפה שמייצרת כל אחת מהן שוות ערך לבדה לעשרות ישובים גם יחד.

   

  אז מה לעזאזל קורה כאן, יד אחת ממחזרת ויד שנייה מזהמת? איך זה שדווקא שלוש הערים הכי גדולות בארץ בכלל לא משתתפות? את הגלולה המרה הזו אני לא מכניס לטוחן האשפה שלי, גם אם תתחננו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפרדת פסולת. כך עושים את זה בסן פרנסיסקו
  צילום: AFP
  מומלצים