שתף קטע נבחר

הרב עובדיה על הפלות: רופאים הורגים את החיים

מנהיגה הרוחני של ש"ס תקף בשיעורו השבועי את מדיניות ההפלות בישראל: "יש רופאים קלי דעת. רואים שהילד יהיה עיוור או בלי ידיים או רגליים... הם לא מבינים, הם הורגים את החיים". הרב סיפר על אשה שאמר לה לא להפיל - וילדה בן בריא

בשיעורו השבועי התייחס הערב (מוצ"ש) הרב עובדיה יוסף לסוגיית ההפלות, שעולה מדי שנה בפרשת "שמות" - בה מסופר על גזירת פרעה נגד הבנים הזכרים, ועל מאמציהן של המיילדות העבריות לחמוק מהוראת המלך. הוא התייחס למצב  בישראל - ותקף: "יש רופאים קלי דעת... רואים שהילד יהיה עיוור או בלי ידיים או רגליים... הם לא מבינים, היום יש כבר מכשיר שמחייה מתים, אבל הם הורגים את החיים".

 

הרב סיפר על אשה שביקשה היתר להפלה, והוא שיכנע אותה שלא לעשות כן - והבטיח שהבן יהיה בסדר. "בסוף נולד

בן שכולו מחמדים, והיום החתונה שלו", אמר. הוא טען כי בכמה מקרים שכנע הורים שלא להפיל, ולבסוף נולדו להם בנים בריאים.

 

בדרשתו שיבח מנהיגה הרוחני של ש"ס את עמותת אפרת, הפועלת למניעת הפלות בישראל. בהתייחסו אליה אמר כי העובדים בעמותה הם "צדיקים גדולים".

 

קריאת הרבנים הראשיים

לקראת שבת, כבכל שנה, גם הרבנים הראשיים לישראל התייחסו להפלות. במכתב ששיגרו אל רבני ערים, יישובים ושכונות, הם קראו להצטרף למאבק ב"מגיפת ההפלות המתחוללת בארצנו".

  

הרבנים הראשיים ביקשו מהנמענים "להעלות בדבריהם ובדרשותיהם בבתי הכנסת את האיסור החמור

של הרג עוברים במעי אמם".  

  

"מובן שהרוב המכריע של ההפלות הינן בלתי הכרחיות ואסורות באיסור חמור על פי ההלכה, משום שאינן נערכות במצב שבו יש חשש של פיקוח נפש לאם", כתבו הרבנים. "מועצת הרבנות הראשית הביעה זעזוע מן הנתונים המחרידים הללו, המצביעים על כך שמדובר במגיפה של ממש ועל אובדן עשרות אלפי נפשות יהודיות בכל שנה ושנה".

 

בסיום המכתב הם מבקשים לעשות כל מאמץ כדי להמעיט את מספר ההפלות בישראל, שלדבריהם הן "כרצח נפשות ממש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: רויטרס
הפלות. רצח?
צילום: רויטרס
מומלצים