שתף קטע נבחר

יולדות מהראש

עדה גיל חיפשה להנציח חברה שנרצחה לפני שהספיקה להביא ילדים לעולם, והקימה סדנת הכנה ללידה בשיטת ימימה, ששמה את המודעות והרגש לפני תרגול הנשימות. צפו ב"אישי נשי"

"לידה מתחילה בראש. ביחס שלנו לכאב, לפחדים ולתינוק", אומרת עדה גיל, שהקימה את "דבש מסלע" - סדנאות הכנה ללידה בשיטת ימימה. כמו בכל תחום בחיים, כמעט - גם את האחות בלבן, המדריכה כיצד לנשום ומתי ללחוץ, מחליף האימון האישי, ששם את התודעה במרכז.

 

"אנחנו חיות בעולם שמצפה מהאישה לחיות מראש - ומעלה, ושכח לגמרי את כל החלקים האחרים שלה", גיל אומרת. "לאישה יש לב, רגש, בינה יתרה ואברי הולדה. ואם יש בגופה אברי הולדה, יש גם בראשה אברי הולדה. העולם המערבי לא משדר לנו שזה לגיטימי".

 

את "דבש מסלע" הקימה עדה גיל לזיכרה של סלעית שטרית, שנרצחה בפיגוע ירי בבקעה לפני כעשר שנים. "סלעית היתה נשואה שבע שנים, ולא זכתה ללדת", מספרת גיל. "הרצח שלה השאיר אותנו בתחושה קשה: אישה צעירה בת 28 הולכת, ולא נשאר כלום. התשובה שלנו להתמודדות עם האובדן היתה להקים משהו שינציח את מה שהיא רצתה יותר מכל - ללדת".

 

גיל שלמדה את השיטה מימימה עצמה, לפני הלידות שלה - מעבירה את הידע הלאה, באמצעות פתקים, שינון משפטים והוראות פנימיות. "ימימה מלמדת שהלידה היא משולש, שבו צלע אחת היא אני, צלע אחת - התינוק, והצלע השלישית - ריבונו של עולם, ואי אפשר להיות בלידה רק על צלע אחת".

 

ynet ו"אורות" מזמינים אתכם לצפות בסדנת הכנה לידה מסוג אחר, ב"אישי נשי". 

 

בקרוב יעלה ב-ynet ערוץ טלוויזיה יהודית בשיתוף פעולה עם "אורות". כתבות, סרטונים וסדרות יעלו מידי יום לערוץ, שיספק תכנים יהודיים מגוונים. הספירה לאחור החלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישמה את השיטה. אחת המשתתפות מסרט
צילום: אורות
אימון אישי עד ללידה. עדה גיל
צילום: אורות
מומלצים