שתף קטע נבחר

בקשה לייצוגית: בנק לאומי גובה עמלה כפולה

בתביעה נגד הבנק נטען כי הוא גובה כפל עמלה בגין מסמכים שהודפסו ממאגר המידע, בניגוד לכללי הבנקאות ובניגוד לתעריפונים שהוא עצמו פרסם. סכום התביעה: 55 מיליון שקל

תביעה כנגד בנק לאומי ובקשה להכיר בה כייצוגית, הוגשה בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בחיפה. לטענת התובע, הבנק גובה עמלה כפולה בגין בקשה של לקוח להפיק או להדפיס מסמכים ממאגר ממוחשב, וזאת בניגוד לקבוע בכללי הבנקאות ובניגוד לתעריפונים שהבנק עצמו מפרסם.

 

על פי כתב התביעה, שהוגש באמצעות משרד עורכי הדין צמח-שאשא, בהתאם לתעריפוני העמלות של הבנק, כאשר המסמכים אותם ביקש הלקוח זמינים בסניף, עליו לשלם תעריף מוזל של 7 שקלים, אולם אם המסמכים אינם זמינים בסניף זה יעלה לו 10 שקלים. בנוסף על הלקוח לשלם חצי שקל עבור כל עמוד שהודפס.

 

התובע, לקוח הבנק במשך 20 שנה, פנה לבנק בבקשה לקבל פירוט דפי חשבון עו"ש מחודש אוקטובר 2008 ועד מאי 2010. הבנק מסר ללקוח 11 עמודים וגבה עמלה של 22.5 שקל. ואולם העמלה המקסימלית אותה היה רשאי הבנק לגבות במקרה זה, עומדת על 15.5 שקל בלבד.

 

התובע מבקש לכלול בתביעה הייצוגית את כל לקוחות הבנק אשר פנו להפקה או הדפסה של מסמכים וחוייבו בעמלה כפולה, החל מחודש אפריל 2008, המועד בו נכנסו לתוקף עדכוני העמלות.

 

על פי התחשיב בכתב התביעה, הכנסות בנק לאומי מעמלות עמדו על סך של 912 מיליון שקל ברבעון האחרון, כך שהכנסות הבנק לשנה שלמה מוערכות בכ- 3.6 מיליארד שקל. העמלה הנ"ל, להערכת התובע ,עומדת על 2% מסך העמלות שנגבו על ידי הבנק בשנה, כלומר 72 מיליון שקל. מתוך זה סך גביית היתר עומד על 22.3 מיליון שקל לשנה וכ-55 מיליון לכל התקופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
הבנק גבה יותר מדי
צילום: עומר הכהן
מומלצים