שתף קטע נבחר

פיוט נהדר

פסטיבל "זמן פיוט" הוא הוכחה נוספת לכך שהטרנד הכי חם של המוזיקה הישראלית הוא בן מאות שנים. מורין נהדר, זמרת וגם חוקרת באוניברסיטה, מעניקה את הביצוע שלה ל"דרור יקרא"

הגיטרות והסלסולים של "ערב הפיוט הגדול" עדיין מהדהדים בהיכל התרבות, וכבר מתרגש עלינו פסטיבל "זמן פיוט", שמוכיח חד-משמעית שהטרנד הכי חם במוזיקה הישראלית הוא בן מאות שנים. שלושה מופעים ייערכו, יום אחרי יום, במרכז ברודט בתל אביב: ברי סחרוף ורע מוכיח עם "אדומי השפתות", קובי אוז שאנן סטריט ומורין נהדר עם מהפכת הפיוט, וג'קי לוי בשיתוף פעולה מיוחד עם "המדרגות".

 

במופע הראשון של הפסטיבל - "בן אדם מה לך נרדם" (מחר, יום ג', 28.12), יעלו אוז, סטריט ונהדר מופע המשלב שיר ושיח, שבו יציגו את משנתם ודעותיהם האישיות על השינויים שהתחוללו בחברה הישראלית בשנים האחרונות - ואיך זה קשור לפיוטים שהפכו חלק בלתי נפרד מהנוף המוזיקלי שלנו.

 

נהדר - זמרת, יוצרת וחוקרת של שירת הקודש והחול של יהדות איראן, ומרצה באוניברסיטת בן גוריון - הקליטה עבור ynet ביצוע מיוחד לפיוט "דרור יקרא".

 

המופע שבה תשתתף ישזור בשירה, נגינה וקריאה מתוך טקסטים שכתבו האמנים עצמם, או כאלה שהזדמנו להם בדרכם שנכתבו לפני מאות ואלפי שנים. בין לבין הם ידברו גם על נושאים רלוונטיים כמו הרצון לשמר או

לחדש, האם להיות חלק או לצאת נגד, זאת מתוך ואל מול המתרחש בחברה 

.

פסטיבל "זמן פיוט", שיזם ומפיק "מרכז ברודט לתרבות יהודית" של עיריית ת"א, בשיתוף עם "ידידי השכחת" של "בית הלל" נועד להעניק לפיוט את הכבוד הראוי לו ולהעמידו במרכז תשומת הלב הציבורית.

 

במשך שלושת ימי הפסטיבל יתקיימו מופעים ואירועים, המחברים בין ההוויה התרבותית הישראלית העכשווית לבין אוצרות התרבות בני אלפי השנים המשתקפים בפיוטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מורין נהדר
צילום: איתמר כהן
מומלצים