שתף קטע נבחר

י-ם: עובדי הרשויות חסמו כביש מול משרד רה"מ

אלפים מעובדי הרשויות המקומיות וראשי ערים מוחים על קיצוץ מאות מיליוני שקלים בתקציבי החינוך והרווחה. "זו הפגנה חמה, אך לא אלימה", אמרו המפגינים, "אנו נאבקים על עתיד המדינה"

אלפי עובדים מהרשויות המקומיות וראשי רשויות הפגינו בצהריים (יום ב') מול משרד האוצר ומשרד ראש הממשלה בירושלים במחאה על קיצוץ מאות מיליוני שקלים מתקציבי החינוך והרווחה בתקציבי הרשויות, ועל העלאת מחירי המים. חלק מהמפגינים התפרצו לכביש בפינת הרחובות קפלן וזוסקין וחסמו את הגישה לכיוון הכנסת, אך פונו כעבור זמן קצר.


"מדינת ישראל קורסת", עובדי הרשויות מפגינים בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

בין אלפי המפגינים, ועדי העובדים ברשויות המקומיות וראשי רשויות, לטענת המפגינים, כל הדרך בין גן הורדים למשרד האוצר חסומה לגמרי וחלקם גם הביע כוונה לפרוץ למשרד ראש הממשלה. "ההפגנה חמה אך לא אלימה וראשי הרשויות הם אנשים אחראיים ודואגים להרגיע את מי שצריך", הסבירו מפגינים. 

 

הם הוסיפו: "מדובר במחאה כואבת על קיצוץ קשה שיפגע בנו מאוד ויביא לייקור ניכר בארנונה. כל המערכת האזרחית של מדינת ישראל קורסת, גם חינוך ומחירי המים הופכים קשים לעמידה ולאף אחד לא אכפת. אנו מקווים ששר האוצר, שר הפנים וראש הממשלה יפסיקו להתעלם, יראו את האזרחים לנגד עיניהם וינהלו מסע ומתן לטובת אזרחי ישראל".

 

"אנשים כבר לא מסוגלים לשלם על מים"

במשטרה שעוקבים אחר ההפגנה בכוחות מתוגברים, טענו כי רחוב קפלן נחסם בעקבות הנאומים של המפגינים.במשטרה הבהירו שלא יאפשרו למפגינים להפר את הסדר הציבורי.


"אנשים לא מסוגלים לשלם על המצרך הבסיסי הזה" (צילום: גיל יוחנן)

 

"נמצאים כאן מעל שלושת אלפים איש הנאבקים על עתידה של המדינה, על ההתייקרות המתמשכת של מחירי המים", אמרה דוברת מרכז השלטון המקומי, לינדה ששון. "אנו נמצאים כבר במצב שאנשים לא מסוגלים לשלם על המצרך הבסיסי הזה, על מחסור חמור בתקציבי החינוך וקיצוץ נוסף בתקציבי הרשויות המקומיות".

 

אמש פורסם ב-ynet לראשונה כי פורום 15 הערים הגדולות ומרכז השלטון המקומי החליטו לדחות את השביתה ברשויות המקומיות והערים הגדולות ליום ראשון הבא. בניגוד לתכנון המקורי, השביתה תהיה חריפה יותר ותכלול גם עובדים במערכת החינוך - כולל החינוך המיוחד.

 

למרות שבשלטון המקומי לא יכולים להכריז באופן רשמי על השבתה במערכת החינוך, צפויים שיבושים לא פשוטים בגנים ובחלק מבתי הספר בתחילת השבוע הבא.

כל עובדי הרשויות לא יגיעו לעבודה - בהם סייעות, מאבטחים, שרתים, מזכירות ואף חלק מהמורים.

 

שלשום פורסם ב-ynet כי בשלטון המקומי יפנו למבקר המדינה, השופט בדימוס מיכה לינדנשטראוס, בדרישה לחקור את תאגידי המים, שלטענתם העלו את מחירי המים לאזרחים במאות אחוזים. אתמול נשלח המכתב למבקר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוחים על הקיצוץ בתקציבים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים