שתף קטע נבחר

המשטרה: הדולה ביקש מהנשים לבוא בלי הבעל

עורך הדין מרחובות, שחשוד כי ניצל מינית ואף אנס נשים בהריון בעת שליווה אותן ללידה, הובא בפני שופט. "חומר החקירה מזעזע", אמרו במשטרה, "תמימותן נוצלה". אמו: רק עזר להן. עורך דינו: הוא פיתח שיטות מיוחדות, אף אחת לא אמרה "לא". מעצרו של הדולה הוארך בשבעה ימים

ה"דולה " הגיע לבית המשפט. לבית משפט השלום בפתח תקווה הובא בצהריים (יום ב') תושב רחובות בן 43, החשוד בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום ואונס בעשרות נשים שליווה ללידה. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו ב-11 יום, אך השופטת הורתה להאריך את מעצרו בשבעה ימים. השופטת דחתה את בקשת עורך הדין של הדולה שלא לפרסם את שמו של החשוד, אך נתנה לו אפשרות לערער על ההחלטה בבית המשפט המחוזי. "כל המעשים נעשו במרמה, חומר החקירה מזעזע", אמר נציג המשטרה בדיון.

 

 

לדברי נציג היחידה המרכזית של מחוז המרכז, אילן לוי, תלונות רבות זרמו למשטרה גם במהלך היום, מאז פורסם דבר המעצר. לדבריו, החשוד ניצל את תמימותן של הנשים, ומי שיצאו מדירתו לאחר שבוצעו בהן המעשים הנטענים אמרו: "יצאנו משם טיפשות".


עורך הדין והחשוד. "אין כללים למקצוע הזה" (צילום: עופר עמרם)

 

"החשוד לא ביצע את תפקידו כדולה, אלא פיתח שיטות טיפול ייחודיות לו, לדבריו - על סמך ניסיונו מסבל הנשים בחדר הלידה. שיטות אלה הן עבירה על החוק", אמר לוי.

 

החשוד עצמו, השותף במשרד עורכי דין אזרחי ברחובות, ביקש צו איסור פרסום על שמו. הוא למד את מקצוע הליווי ללידה בבית ספר "קשת בענן" בכפר סבא. לפני הדיון אמרה אמו: "אני לא מאמינה שבני עשה מעשים מיניים בנשים. הוא טיפל בנשים כדי לעזור להן. אני ניצולת שואה, חינכנו אותו לעזור לבני אדם. מדובר בסערה בכוס מים, מה שאומרים נגדו זה בושה שלמה. אנחנו פה כדי לעודד אותו, אני מעריצה שלו, הוא בן יקר, תומך ומסור".

 

בבקשה להארכת מעצרו יוחסו לדולה עבירות של בעילה שלא בהסכמה, מעשה מגונה במרמה, ומעשה סדום במרמה. לפי המשטרה, כל אלה נעשו במהלך שלוש השנים האחרונות, הן בביתו והן במקומות אחרים.

 

לוי טען עוד בדיון כי בטיפולים אליהם הגיעו הנשים בהריון עם בעליהן, לא בוצעו מעשים מיניים בנשים אך הוא המליץ להן לבוא בפעם הבאה לבד, ללא הבעל, ואז לבצע את בהן המעשים המיוחסים לו. חלקן חזרו לטיפולים נוספים אצל החשוד.

 

סנגורו של הדולה, עו"ד ששי גז, טען בדיון כי אף אחת מהמתלוננות לא התלוננה אחרי המעשה, אף אחת לא חששה שבוצעו בה עבירות ואף אחת לא אמרה "לא" במהלך הטיפול.

גז טען עוד כי לא מדובר במעשים של תקיפה מינית ולא היתה כל כוונה פלילית. לדבריו, אין שום כללים למקצוע הדולה בישראל ומרשו "פיתח שיטות מיוחדות ואף היה אמור לכתוב על כך ספר".

 

גז הוסיף וטען בדיון כי מדובר בעלילה של בחורה שלא היתה מרוצה והיא זו ש"הציתה את הגפרור".

הפרשה נחשפה בפורומים באינטרנט. הדולה חשוד כי הציג את עצמו ברשת כתומך לידה, מטפל הוליסטי מוסמך המתמחה בטיפול בנשים הרות ולאחר הלידה. לדבריו, הוא מתמחה בטכניקות שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי שוודי הוליסטי וארומתרפיה.

 

"בחדרי המיון, היו מקבלים טיפול מאוד דומה", הסביר עו"ד גז. "אני בטוח ומשוכנע שאם מדובר היה כאן בגניקולוג, הוא לא היה נעצר, וכמו כן אם היה אשה. לא הייתה שום תלונה או אי-הסכמה, נהפוך הוא. הרבה נשים חזרו לטיפול ובהרבה טיפולים גם הבעל היה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמו של החשוד: "סערה בכוס מים"
צילום: עופר עמרם
מומלצים