שתף קטע נבחר

ועדת הכספים אישרה את העלאת מחירי הדלקים

הנסיעה בכבישי ישראל מתייקרת: ועדת הכספים אישרה תוספת של 40 אגורות לליטר בנזין וסולר. ההתייקרות תתבצע בשתי פעימות – 20 אגורות לליטר בכל אחת מהשנתיים הקרובות

ועדת הכספים אישרה בצהריים (ב') את צווי המכס והבלו שמעלים את מחירי הדלקים לפי החלטת הממשלה החל מחודש הבא במשך השנתיים הבאות. הוועדה אישרה תוספת של 40 אגורות לליטר בנזין וסולר בשתי פעימות – 20 אגורות לליטר בכל אחת מהשנתיים הקרובות. אישור הוועדה מחייב גם אישור של מליאת הכנסת.

 

יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני התנה את אישור הצווים בקבלת מכתב התחייבות של שרי האוצר והשיכון שלא יחילו את תיקון חוק מקרקעי ציבור שאושר במסגרת חוק ההסדרים.

 

התיקון מאפשר למנהל מקרקעי ישראל לסלק חוכרים שחוזי החכירה שלהם פג כדי להשתמש באדמותיהם, בעיקר חקלאיות, למטרות בנייה ומגורים, מסחר ותעשייה, תיירות וסלילת דרכים. לפי ההתחייבות, החוק לא יופעל בשנתיים הקרובות.

 

תיקון החוק שכותרתו הייתה "סילוק פולשים" קומם את חברי הוועדה בעיקר את נציגי התנועה הקיבוצית בטענה שמנהל מקרקעי ישראל מבקש להשתמש בחוק כדי להפקיע אדמות חקלאיות של קיבוצים במרכז הארץ באזורי הנדל"ן המבוקשים.

 

מכתב ההתחייבות של השרים אכן הגיע במהלך הבוקר לגפני והוא קרא אותו בפני הוועדה וכך אישור צווי הדלק קיבל תוקף. סמנכ"ל תכנון וכלכלה באוצר, ערן יעקב, אמר כי לגבי האוטובוסים של התחבורה הציבורית, משאיות ההובלה, המוניות ורכב המשמש לנהיגה, הדלק יתייקר רק במחצית העלת המס, כלומר ב-20 אגורות לליטר בכל שנה מהשנתיים הקרובות.

 

זאת במענה לדברי ארגון המובילים והמוניות שדרשו להחריג אותם מהצו החדש. נציג התאחדות התעשיינים טען שהעלאת המס על הדלקים תפגע קשה בתחרות של המגזר העסקי. נציג האוצר ציין כי התייקרות הדלק תהיה קבועה ומטרתה להפחית את השימוש ברכב הפרטי, כך שיפחית את הזיהום עקה השימוש הרב בדלקים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים