שתף קטע נבחר

גמאל מובארק מציג: רפורמה כלכלית במצרים

לא רק באירופה נדרשים לתוכניות חילוץ כלכליות, גם במצרים מתכוננים לצעדים קשים. בנאום שנעל את ועידת מפלגת השלטון הציג מובארק תוכנית פנסיה וחוק ביטוח סוציאלי חדשים. תמריצים ינתנו לסקטור הפרטי בניסיון להתניע את הצמיחה. "אם לי כוונה להיות נשיא", ציין ביחס לתהיות אם יחליף את אביו

גמאל מובארק, בנו של נשיא מצרים חוסני מובארק ומי שנחשב כמועמד המוביל לרשת את כס הנשיאות, אמר היום (יום ב') כי מצרים עומדת בפני שורה של החלטות כלכליות "קשות" כדי להתמודד עם האתגרים העומדים בפניה בתחום החברתי.

 

לדברי מובארק הבן, מפלגת השלטון צפויה להציג תוכנית פנסיה וחוק ביטוח סוציאלי חדשים וכן תמריצים לעידוד הסקטור הפרטי ושיתופו בצורה נרחבת יותר בתחום התשתיות הלאומיות. הוא הוסיף היקף המימון הממשלתי שיוענק לחברות פרטיות ישולש.

 

תוכניתו של מובארק מתקבלת במצרים בביקורת רבה, כיוון שהיא נתפסת כשורת צעדים שיפגעו עוד יותר בשכבות החלשות. היא מגביהה, בין היתר, את גובה המשכורת המינימלית שניתנת לביטוח ומאפשרת לממשלה לבצע השקעות באמצעות קרנות ביטוח ופנסיה. 

 

בנאום שנעל את כינוס הנפלגה הלאומית-דמוקרטית, התייחס מובארק הבן גם לבחירות לנשיאות מצרים שיתקיימו בשנה הבאה, ולתהיות אם בכוונת אביו בן ה-82 להתמודד לקדנציה שישית, ואמר כי "אין לו כוונה להיות נשיא".

 הוא ציין כי רפורמות כלכליות קודמות "הגנו" על מיליוני משפחות במצרים מפני המשבר הכלכלי העולמי והוסיף כי ההפגנות על-רקע הרפורמות "אינן ייחודיות למצרים". 

 

בניסיון למזער את היקף הרפורמות שבכוונתו לערוך, ציין מובארק הבן כי נדרשים צעדים "נועזים ואמביציוזיים יותר" כדי להחזיר את המשק המצרי לצמיחה של 7-8 אחוזים בשנה. "אנו נשקיע הרבה יותר בשילוב אזרחים בכלכלה מאשר עשינו בחמש השנים האחרונות. אנו יודעים שעומדים בפנינו אתגרים רבים ושיש החלטות קשות שנצטרך לקבל בשנים הקרובות", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק. לא רק במצרים מפגינים
צילום: AP
הפגנות תומכי האחים המוסלמים
צילום: AFP
מומלצים