שתף קטע נבחר

רשמית: כימצ'יינה נכנסת להשקעה במכתשים אגן

לפי הסיכום בין נוחי דנקנר לחברה הסינית - מכתשים אגן תימחק מהמסחר לפי שווי של 2.4 מיליארד דולר - פרמיה של 18.2% על מחיר השוק. כימצ'יינה תרכוש 7% ממניות מכתשים המוחזקות כיום על ידי כור ותחזיק גם בחלקו של הציבור

עכשיו זה רשמי: כימצ'יינה תרכוש את כל מניות הציבור במכתשים אגן של כור מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר לפי שווי של 19.98 שקל למנייה, וכן 7% ממניות מכתשים מידי כור. מניית מכתשים סגרה אתמול במחיר של 16.9 שקלים, כך שהמחיר משקף פרמיה של 18.2% על מחיר השוק.

 

 

פרטי העסקה נסגרו אתמול במו"מ בין נוחי דנקנר לראשי כימצ'יינה. מדובר במחיר העסקה שנקבע בעדכון האחרון של החברה למשקיעים - אם כי כימצ'יינה רוכשת פחות מניות מכפי שהוסכם במתווה המתוקן מאוקטובר, שם סוכם על 17% ממניות מכתשים המוחזקות על ידי כור. כפי שנחשף הבוקר ב"כלכליסט" - נוחי דנקנר הצטרף שלשום לבכירי הקבוצה בבייג'ינג על מנת לסגור את העסקה.

 

כור תמשיך להחזיק ב-40% ממניות מכתשים. כימצ'יינה תשלם לציבור 1.272 מיליארד דולר ולכור 168 מיליון דולר. בנוסף, כימצ'יינה תעמיד לכור הלוואת נון-ריקורס בסך 960 מיליון דולר ובריבית שנתית של 6%, ההלוואה תובטח במניות של מכתשים אגן, וכור תוכל להחזיר אותה או במזומן או באמצעות מניות אלה.

 

הסכם: 200 עובדים יפרשו ממכתשים אגן

לפני כחודשיים קבוצת IDB שבשליטת נוחי דנקנר וחברת מכתשים אגן חתמו על הסכם עם ההסתדרות ועם ועדי העובדים של מפעלי חומרי ההדברה מכתשים ואגן להסדרת יחסי העבודה במפעלים לקראת המכירה.

 

במסגרת ההסכם, התחייבו הנהלות החברה והקבוצה להשאיר את הייצור במפעלים שבאשדוד וברמת חובב עד שנת 2017 ולא להעתיקו לסין - למרות התחרות עם העבודה הזולה של הפועלים הסינים. בהסתדרות טוענים כי מדובר בפעם הראשונה שמעסיק ישראלי מעניק לעובדים התחייבות כזאת. ההסכם קובע כי עם מכירת ההסכם לא יפוטר אף עובד של המפעל.

 

במקום פיטורים, כולל ההסכם מתווה התייעלות של פריש מוקדמת לעובדים בין גיל 57 ל-67. ההסכם קובע כי בשנת 2011 יפרשו עד 70 מעובדי החברה וב- 2012 - 130 עובדים נוספים, כאשר הכוונה היא לצרף לרשימת הפורשים עובדים שיבחרו בכך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
מפעל מכתשים
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: יריב כץ
נוחי דנקנר
צילום: יריב כץ
מומלצים