שתף קטע נבחר

צילום: עופר לוי

נוסעים קפצו מרכבת שעלתה באש: 121 נפצעו

רכבת שנסעה מנהריה לת"א עלתה באש - והנוסעים נאלצו לקפוץ ממנה כדי להציל את חייהם."אנשים היו מבוהלים, הלכו קדימה לקרון הקדמי, צעקו, חלק שברו חלונות וקפצו", סיפר ל-ynet אחד הנוסעים. בין הפצועים: חמישה במצב בינוני

זה היה יכול להיגמר הרבה יותר גרוע. 121 נוסעים נפגעו כתוצאה מאש שפרצה הבוקר (יום ג') ברכבת נוסעים סמוך לקיבוץ יקום. בין הפצועים 5 במצב בינוני והיתר במצב קל. חלק מהפצועים נפגעו משאיפת עשן ואחרים מנפילה, בעת שניסו לחלץ את עצמם דרך החלונות. ynet העביר שידור חי מזירת האירוע.

 

רכבת בלהבות - כל העדכונים האחרונים ב-ynet:

 

עדי ראייה סיפרו כי האש התלקחה במנוע ובקרונות האחוריים של הרכבת, בסביבות השעה 9:20, בעת הנסיעה מנהריה לכיוון באר-שבע. אחד הנוסעים סיפר ל-ynet כי  "פתאום נשמע פיצוץ עז, היה ריח חריף בכל הרכבת. הדלתות נפתחו וכולנו ברחנו משם בהיסטריה". ארבעה צוותי כיבוי אש וצוותים רבים של מד"א ירקון הגיעו למקום ופינו את כל הנוסעים והפצועים מהרכבת לבתי חולים מאיר, לניאדו, איכילוב ובילניסון.

 

נוסע אחר ברכבת העיד, כי "אנשים היו מבוהלים, הלכו קדימה לקרון הקדמי, צעקו, חלק שברו חלונות וקפצו". לדבריו, עשן סמיך מילא את חלל הרכבת. "היו אנשים ששאלו אם יש לכודים, אבל ככל הנראה לא היו לכודים. לא היה פיצוץ, אבל במקום יש הרבה בהלה. לא רואה נפגעים. אש בוערת, הקרון ממש בוער עשן סמיך", אמר. בעקבות האירוע נסגרה מסילת הרכבת בין תל-אביב לחיפה וצפויים עיכובים קשים בתנועת הרכבות.

 

אחד הנוסעים ברכבת סיפר ל-ynet כי "היה מין רעש של בום. חשבתי שהדלתות נפתחו. עף משהו לתוך הרכבת ואז הקרון החל לבעור". הוא סיפר כי פרצה אש ונהיה חם, "לא יכולתי לנשום, נפלתי, הייתי בשלבי סחרור". על תגובת הנוסעים סיפר: "אנשים בהיסטריה אחד על השני. התקדמנו לקרונות היותר קדמיים. התחילו לשבור חלונות". 

 

יריות בניסיון לפרוץ את הדלת

עד הראייה הוסיף כי שמע רעש של יריות, ככל הנראה עקב ניסיון של אחד החיילים לפרוץ את הדלתות. "שמעתי רעש של יריות. חייל ירה ככל הנראה בדלתות. החלו להיפתח הדלתות, אנשים ברחו". גם יפעת, שעובדת בחוות רונית הסמוכה, שמעה יריות: "שמענו פיצוצים כמו יריות ואז יצאנו החוצה, וראינו קרון שלם עלה באש. היה עשן מאוד סמיך. קרון אחד עולה בלהבות, אני רועדת".

 

צילום: עידו ארז

 

אביגיל קלר שעלתה על הרכבת בחיפה סיפרה, כי "ישבנו בקרון והכל בא לנו בהפתעה - עשן ואש משני הצדדים - לא ידענו מה קרה. מישהו צעק : 'אש, אש'. החיילים שהיו במקום וגברים נוספים החלו לשבור חלונות כדי לברוח מהעשן והאש. כל זה קרה כשהרכבת עדיין הייתה בנסיעה. תוך כדי מישהו לחץ על בלם החירום והרכבת נבלמה".

 

היא הוסיפה וסיפרה על הדרמה בקרון. "אנשים קפצו החוצה בינהם אנשים מבוגרים. אחת הנשים המבוגרות קפצה ונפלה על הפנים ונחבלה. חשבתי שאני הולכת להישרף כמו מה שקרה בכרמל. כל הכבוד לחיילים שלנו אשר לא איבדו תושייה ועזרו לאנשים לרדת מהקרון".

 

בחודש שעבר נמנע באזור אסון כבד, כשרכבת התנגשה בעוצמה ברכב שהיה על מסילת הברזל סמוך לחוות רונית, באזור קיבוץ שפיים.

אשה שישבה בתוך המכונית נפצעה קל, ולרכב - ג'יפ "פולקסווגן" - נגרם נזק.

 

אסון הרכבת האחרון אירע לפני כחמישה חודשים, כששבעה בני משפחת ברנשטיין אחת נהרגו בתאונה, כשרכבת התנגשה במיניבוס סמוך לקריית גת.

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתפו שחר הלזקורן והלל פוסק
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האש בקרון. הנוסעים חולצו
צילום: עופר לוי
נוסעים מחוץ לרכבת הבוערת
כיבוי הקרונות ברכבת
צילום: אמיר לוי
מומלצים