שתף קטע נבחר

נדחו העיצומים במינהל מקרקעי ישראל

העובדים, שמוחים על תנאי העסקתם, וכן על מחטפים על רקע הרפורמה במינהל, תיכננו לפתוח בעיצומים אך דחו אותם לאחר שיו"ר ההסתדרות עיני הודיע כי יעלה את הנושאים השנויים במחלוקת בישיבת הממשלה בסוף השבוע

עובדי מינהל מקרקעי ישראל, שהודיעו מוקדם יותר היום על עיצומים החל ממחר (יום ד'), הודיעו כי יידחו את העיצומים. זאת, לאור הודעת יו"ר ההסתדרות עופר עיני כי יעלה את הנושאים השנויים במחלוקת בישיבת הממשלה ביום ה'.

 

העובדים תיכננו להפסיק את פעולות השיווק ליחידות דיור חדשות וקרקעות, להפסיק קבלת קהל ומענים טלפונים ולא לקיים ישיבות עם גורמים חיצוניים בכל מחוזות המינהל ובלשכה הראשית. מדובר בעליית מדרגה בסכסוך העבודה הקיים כבר ממרס אשתקד. העובדים מוחים, לדבריהם, על סירוב ההנהלה לחתום על הסכם שכר חדש, על מחטפים במסגרת הרפורמה במינהל ועל תנאי העבודה ה"בלתי אפשריים". במינהל דוחים את הטענות.

 

 

"הרפורמה מתבצעת מבלי שסוכמו הדברים עם העובדים. מחוץ לשולחן המשא ומתן מתקיימת הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל בפרוסות, הפתעות ומחטפים ובאופן חד צדדי", טוענים העובדים.

לדבריהם, הרפורמה בשיווק במינהל, גרמה ל"תוספת עבודה רבה מאוד ולחץ והגדלת תפוקות, תוך העמסה משמעותית על כל עובדי המינהל שנדרשים להגדיל את התפוקות באופן משמעותי תוך מחסור ניכר בכח אדם".

 

העובדים מעוניינים בחתימה על הסכם שכר חדש המשפר את תנאי העסקתם ובתוספת כוח אדם . לדבריהם משרד האוצר "מייבש" את המינהל עד לסיום המו"מ, ושר השיכון, אריאל אטיאס, "זונח את עובדי המינהל, כך שהבטחותיו לאי פגיעה בעובדים והטבה עימם נזנחות אחת לאחת. ‏ההתנהלות של הצדדים למשא ומתן היא חסרת תום לב ופוגעת בעובדים ובארגון. כל אלה אינם מותירים בידינו ברירה אלא לנקוט צעדים ארגוניים".

 

ממינהל מקרקעי ישראל נמסר ל-ynet ש"העובדים קיבלו תגמול במשכורת של 7,000 שקל בשלב א' - כפי שסוכם איתם במשא ומתן בכל הנוגע לחלקים ברפורמה שכבר יושמו. המשא ומתן עדיין מתנהל ולא בוצעו צעדים החורגים מהסיכומים איתם עד כה. לו ההסתדרות הייתה טורחת לבדוק את טענות העובדים, היא לא הייתה נוקטת צעד קיצוני זה. אנו מקווים שהמגעים המתנהלים כעת בין הצדדים ימנעו את העיצומים".


פורסם לראשונה 28/12/2010 13:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
העיצומים נמנעו ברגע האחרון
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים