שתף קטע נבחר

הדיל: ש"ס תתמוך בתקציב, נתניהו בחוק הדיור

בזמן שהדיונים עם יהדות התורה נמשכים, סיכמו ראש הממשלה ויו"ר ש"ס כי הקואליציה תתמוך בחוק הדיור. הדיונים על תקציב המדינה ייפתחו מחר ב-10:00 בבוקר והקואליציה מנסה להגיע להסכמים מוקדם ככל האפשר

בזמן שבין הליכוד ליהדות התורה נמשך המשבר סביב תקציב המדינה, יש מי שמנצל את המצב לתרגיל פוליטי. בינתיים ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הסכים לשלם "מחיר פוליטי" לש"ס.

 

הדיון על תקציב המדינה לשנים 2011 ו-2012 הוקדם למחר (יום ד') ב-10:00 בבוקר, לאחר שקדימה - שהגישה הסתייגויות רבות - בחרה להקדים את הדיון. בינתיים סוכם בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר הפנים אלי ישי כי הקואליציה תתמוך בחוק הדיור, שיזם ח"כ יצחק וקנין. בימים האחרונים הוזכר פעמים רבות, כי זהו המחיר שש"ס דורשת עבור הליכי אישור חוק הגיור הצבאי.

 

בינתיים, המחלוקת היא בעיקר עם יהדות התורה. קדימה ביקשה לנצל את המחלוקות שיש עדיין בתוך הקואליציה,

כדי להפעיל עליהם לחץ של זמן. הכוונה היא לגרום להם להתאמץ ולסגור עוד הלילה את כל הסיכומים על הסעיפים השונים בתקציב.

 

על רקע זה צפויים ראשי סיעות הקואליציה וחברי הכנסת לעסוק הלילה בניסיונות לגשר על הפערים שעוד נותרו, בטרם הבאת הנושא כולו להצבעה מחר בבוקר.

 

ביהדות התורה ממשיכים גם הערב להתבטא בחומרה נגד קידום חוק הגיור הצבאי, ואולם גורמים במפלגה כבר מאשרים כי אכן אין כוונה "לשבור את הכלים" מול נתניהו, בהצבעה נגד התקציב או בפרישה מהקואליציה.

 

הערב נפגש יו"ר יהדות התורה, סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בנוסף קיימו חבריו לסיעה, חברי הכנסת משה גפני ואורי מקלב, התייעצויות עם המנהיג החרדי-ליטאי הרב יוסף שלום אלישיב.

 

בסיום הפגישה עם ראש הממשלה הביע ליצמן מורת רוח מהעברת חוק הגיור הצבאי לוועדת החוקה ומסר כי דרש על כך הבהרות מנתניהו. לדבריו, מדובר ב"הפרה בוטה של ההסכם הקואליציוני עם יהדות התורה".


פורסם לראשונה 28/12/2010 21:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו וישי. סיכום על חוק הדיור
צילום: נועם מושקוביץ
ליצמן. פגישה עם נתניהו
צילום: עידו ארז
מומלצים