שתף קטע נבחר

נאווי הדריך, חיפה ניצחה: "הרגשנו קבוצה אחרת"

אלעד חסין החולה לא הגיע לנשר, עוזר המאמן הוליך את הירוקים ל-73:92 על מכבי ראשל"צ בגביע: "כשראיתי את תומר שטיינהואר, ידעתי שאנצח". בירנבוים: "לא הופענו מבחינת אגרסיביות ואינטנסיביות"

כבר תקופה ארוכה לא נראתה שמחה כזו באולם הקטן בנשר. אחרי שרשרת הפסדים, ודווקא ללא אלעד חסין החולה (נשאר בבית), מכבי חיפה חזרה לחייך עם 73:92 מוחץ על מכבי ראשל"צ בגביע. עמי נאווי, שהדריך את הירוקים, התרגש מאוד במסיבת העיתונאים בסיום.

 

"יש לנו בעיות מקצועיות שניסינו לטשטש", סיפר נאווי. "כשראיתי את תומר שטיינהואר פה ידעתי שאנצח, כי היו לי איתו את הימים הכי יפים בהפועל תל אביב. הסיטואציה שאנחנו נמצאים בה היא לא קלה למאמן. ביומיים האחרונים, מעבר לתוכנית העבודה שאלעד היה מעורב בה, חיזקתי אותם מבחינת האמונה והרצון".


רות'ברט חוגג. חיפה שבה לחייך (צילום: חגי אהרון)

 

"הקבוצה הייתה בסיטואציה לא נעימה בתקופה האחרונה, מסכת ההפסדים הייתה חלק מחוסר יציבות אופייני לקבוצה צעירה", הוסיף נאווי. "ניסינו למצוא את כל הפתרונות המקצועיים על המגרש, וזה לא הלך. להגיד לכם שזה היה נעים, זה לא היה. בסיטואציה שנוצרה נאמר לי שאני מאמן הערב את הקבוצה, והניסיון שלי ב-36 שנה בכדורסל הישראלי מביא מהתשוקה שלך מהמגרש אליהם".

 

מרקו קילינגסוורת': "הרגשנו כמו קבוצה אחרת, שונה. הורדנו את הקוף מהגב. אני לא רוצה לדבר על המאמן, אלעד חסין אימן אותנו טוב, ואין לזה קשר. אלעד נתן לעמי את התוכנית משחק, ועמי עשה עבודה מצוינת".

 

"בשנה שעברה היה לי את המזל לשחק בפיינל פור של הגביע עם נתניה, וסיפרתי לשחקנים על ההרגשה. השחקנים באו וידעו מה צריך לעשות. לא ניצחנו תקופה, וסוף סוף יש חיוכים בחדר הלבשה. היינו צריכים את הניצחון הזה, ועכשיו אנחנו צריכים לנצח את נתניה בשביל להמשיך את המומנטום".


אלעד חסין. יישאר על הקווים בנשר או לא? (צילום: חגי אהרון)

 

דובר הקבוצה, טל אבריאל, התייחס למעמדו של המאמן אלעד חסין: "אלעד חסין חולה, הוא מאמן הקבוצה נכון לכרגע. נדבר עם הבעלים ונקבל את ההוראות שלו".

 

מאמן מכבי ראשון לציון, אפי בירנבוים: "לא שיחקנו כדורסל טוב, מבחינת אגרסיביות ואינטנסיביות לא הופענו. השחקנים רצו אבל לא מספיק, ההופעה לא הייתה מספיק טובה. דווקא ברבע השלישי והרביעי לא ויתרנו. בהתחלה אתה לא מוכן, אחר כך אתה רוצה ולא יכול. עשינו כמה דברים טובים בתחילת המחצית השניה אבל לא מספיק".

 

"זה הסגל שיש לי, זה מה יש, אמרתי לשחקנים שחיפה קבוצה יותר טובה בהתחלה, לפי סגל השחקנים לפחות. זה לא אומר שככה צריך להופיע. אני מקווה שביום ראשון נשחק ברמת האינטנסיביות של החצי השני, כי למרות שלא חזרנו לפחות היה שינוי ברמת האינטנסיביות ונתחיל מזה".

 

הצטרפו לעמוד של ynet ספורט בפייסבוק

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלישי כדיר
צילום: חגי אהרון
מומלצים