שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

מצטלמים עם פסל קצב במשכן: להסיר או לא?

אורחים בטקס השבעת השופטים הבוקר מצאו עניין רב בדיוקנו המפוסל של הנשיא השמיני. "הפנים שלו אדומות מבושה", אמר אחד מהם - אבל יש מי שמבקש לחכות. ומה אתם חושבים?

ממש בזמן שבבית משפט השלום בתל-אביב הוקראה הכרעת הדין הדרמטית שהרשיעה את הנשיא לשעבר באונס, במשכן הנשיא בירושלים נערך טקס השבעת שופטים. לאחריו, מצאו אורחיהם של 21 השופטים אטרקציה: פסלו של משה קצב בחצר המשכן.

 

 

בזה אחר זה ניגשו האורחים לפסל דיוקנו של הנשיא השמיני קצב, שמוצב בגינה לצדם של פסלי שאר נשיאי ישראל. "זה מצמרר", אמרו כשנעמדו ארוכות ליד הפסל, ודנו בתוצאות המשפט. הדיון בקרב בני המשפחות עסק בשאלה אם יש להסיר את הפסל או להשאירו במקום.

 

"הפנים שלו אדומות מבושה, כפי שאתה רואה", אמר תום אלקלעי. "זה פשוט בושה, למקום ולעם ישראל". אורח נוסף, אשר נחתומי, הסכים עם קודמו: "אתה רואה עליו שהוא בוכה. לדעתי צריך להסיר אותו מפה מיד, מי שהורשע באונס לא יכול להיות פה בחצר בית הנשיא, זה לא מכובד".

 

מנגד, אמרה רבקה רבהון שאין לחרוץ את דינו של קצב ושל הפסל בטרם הערכאה העליונה תאמר את דברה.

 "צריך לחכות עד לתום כל ההליכים, עוד יש מקום לערעור אז בואו ניתן לו את הספק".

 

עם זאת, רבהון דיברה על תחושות קשות. "זה מקרה עצוב מאוד שקרה לנו פה, אדם שהיה בעמדה כזו ועשה מה שעשה זה מגדיל באלף מונים את חומרת המעשה. מי שמגיע לפסגה שכזו ועושה מעשים שכאלו, זה לא יאה וזה יום עצוב לעם ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אתה רואה עליו שהוא בוכה"
צילום: רונן מדזיני
"לחכות עד תום ההליכים"
צילום: רונן מדזיני
מומלצים