שתף קטע נבחר

וול סטריט ג'ורנל: מאגר לוויתן - שינוי גיאופוליטי

העיתון היוקרתי מעריך כי הממצאים בקידוח לווייתן "עשויים לשנות את המאזן הגיאופוליטי במזרח התיכון ולהעניק ישראל יתרון כלכלי על אויבותיה". על ועדת ששינסקי נכתב: "לישראל מחלוקת דיפלומטית עם ארה"ב, המתנגדת לגביית מסים"

התלהבות בעולם מתגלית הגז המסחרית באתר לוויתן. אתר האינטרנט של העיתון ה"וול סטריט ג'ורנל" הקדיש את הכותרת הראשית שלו לכתבה המתארת את החדשות האחרונות מהקידוח, וכוללת כמה ניתוחים על ההשפעה הצפוי של הגילוי על המזרח התיכון.

 

 

אתמול (ד') נחשפה תגלית הגז הגדולה בעולם בעשור האחרון כ-140 קילומטרים מחופי חיפה. השותפות לאתר הקידוח "לוויתן" דיווחו על הימצאות גז בהיקף של 453 מיליארד מ"ק באתר, בהיקף כספי מוערך של 45 מיליארד דולר.

 

בכתבה שהוקדשה לעניין ב"וול סטריט ג'ורנל" מצוין כי תגלית הגז של נובל אנרג'י והשותפות הישראליות עדיין בתחילת דרכה, והוצאת הגז ממעמקי הים עשויה להיות קשה מכפי שנראה היום. עם זאת מצוין כי נובל חושבת שייתכן שבשדה לוויתן יש מספיק גז כדי להפוך את ישראל ליצואנית אנרגיה. "שינוי כזה עשוי לשנות את המאזן הגיאופוליטי במזרח התיכון ולהעניק ישראל יתרון כלכלי על אויבותיה", מעריכים בכתבה.

 

כמו כן מציינים שם כי "גם לפני ההודעה אתמול שאישרה את גודל לוויתן, השדה הגדול עורר מהומה רבה בישראל ובאזור. פוליטיקאים בלבנון מנסים למשוך חברות לחפש בחופיה, והיא וישראל איימו זו על זו בגלל המשאבים שבים".

 

גם מסקנות ועדת ששינסקי זכו למקום בכתבה, שם צוין כי "מחלוקת דיפלומטית קלה פרצה בין ישראל לארה"ב, המתנגדת לתוכניות ישראל לגבות מסים מחברות האנרגיה, כולל נובל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסדת קידוח בלב ים
צילום: רויטרס
מומלצים