שתף קטע נבחר

צילום: חגי אהרון

א' מבית הנשיא: "תמו שבע השנים הרעות בחיי"

המתלוננת שפוצצה את הפרשה הביעה שביעות רצון מההרשעה: "אי אפשר לתאר את שעברתי במילים מדויקות יותר". היא הושמטה מהאישום, וכעת בוחנת את צעדיה. פרקליטו של קצב על נסיגתו מעסקת הטיעון: הוא הלך עם האמת שלו עד הסוף

יכולה לנשום לרווחה. שעות ספורות אחרי שבית המשפט הרשיע את נשיא המדינה לשעבר, משה קצב, בשני מעשי אונס - הביעה אחר-הצהריים (יום ה') אחת מקורבנותיו, א' מבית הנשיא, תקווה כי אחרי שהשופטים קיבלו את גרסת המתלוננות - תוכל לפתוח דף חדש בחייה.

 

הרשעת הנשיא קצב - עמוד מיוחד ב-ynet

 

"לפני שבע שנים פגשתי לראשונה את משה קצב, ואני מקווה שהיום תמו שבע השנים הרעות בחיי", היא מסרה בהודעה מטעמה. "שמעתי את הדברים המתוארים בהכרעת הדין. אי אפשר היה לתאר את מה שעברתי במילים מדויקות יותר. אני מצדיעה לנשים שאזרו עוז והתלוננו, ושמחה שבית המשפט הוציא את האמת לאור".

 

פרשת קצב כולה, שהתפוצצה ביולי 2006, החלה כשהנשיא דאז פנה ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, והתלונן כי הוא נתון לאיומים ולסחיטה על-ידי מי שלימים תהיה מוכרת בכינוי "א' מבית הנשיא". עניין הסחיטה מעולם לא הגיע לכדי הליכים משפטיים, אך חקירת המשטרה שנפתחה בהוראת מזוז פתחה תיבת פנדורה בכל הקשור ליחסיו של קצב עם נשים שונות והסתיימה כיום, בהרשעתו באונס.


א' מבית הנשיא. שנים של מאבק הסתיימו בניצחון (צילום: נועם מושקוביץ)

 

א' הודיעה גם כי היא מתכננת את מהלכיה הבאים, והודתה לסביבתה שתמכה בה מאז התפוצצות הפרשה ועד לפסיקת השופטים.

"נפלה בחלקי זכות לשים סוף לסבל של נשים רבות שעבדו תחת משה קצב ולמנוע סבל מנשים נוספות. אני מודה לכל מי שהאמינו בי, תמכו בי ועודדו אותי לאורך כל הדרך, אל מול מסע ההכפשות של קצב ואנשיו. כרגע אני בוחנת את צעדיי, ואודיע עליהם בימים הקרובים".

 

לאחר קריאת הכרעת הדין, מסרה מתלוננת אחרת נגד קצב, א' ממשרד התחבורה, כי "זהו רגע מאושר עבורי ועצוב למדינת ישראל. אני נרגשת מכך שעל אף שקצב המיט כלימה וקלון, מערכת המשפט הוכיחה כי האמת והצדק מהווים ערך עליון בארצנו".

 

פרקליטה של מתלוננת נוספת נגד הנשיא לשעבר, א' ממשרד התיירות, כי היא קיבלה את הבשורה על הרשעתו ב"דמעות של הקלה שמלאו את פניה". הפרקליט, עו"ד דני סרור, מסר כי מרשתו "הייתה נתונה במשך שנים רצופות למסכת בלתי פוסקת של הכפשות".

 

סנגורו של קצב: "חושש מאוד לשלומו"

עו"ד ציון אמיר, סנגורו של קצב, אמר כי "הוא חושש מאוד לשלומו". אמיר הוסיף כי ייפגש עם קצב וידון עימו בהשלכות ההרשעה, אך סירב לומר אם הנשיא לשעבר יערער לבית המשפט לעליון, ואם כן, האם ימשיך עימו כסנגורו. לטענתו של אמיר, "הכרעת הדין לא משקפת את הבעייתיות הרבה והקשיים בתיק הזה, שכולם היו שותפים לה, מהיועץ המשפטי ומטה. כל הספקות נעלמו".

 

"זה יום עצוב וקשה, והכרעת הדין גורמת למחשבות נוגות", הרחיב אמיר. הוא אמר כי קצב קיבל "החלטה מצפונית" לבטל את עסקת הטיעון: "הוא הלך עם האמת שלו עד הסוף. אנחנו קודם כל פועלים כדי להגשים את רצון הלקוח".

 

אמיר כעס על העובדה שקצב הוצג כשקרן, לצד הרשעתו כאנס, ואילו כל גרסתה של המתלוננת התקבלה: "לומר על נשיא המדינה שקרן זה אחד מהדברים הקשים. המתלוננת המרכזית לא הייתה מחלוקת שהיא מסרה עדויות שקריות בחלקים מעדותה, והיא לא זכתה לכינויים האלה. שם ניתן הסבר מתחום הפסיכולוגיה מדוע השקר הזה הוא שקר, שהוא בעצם לא שקר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
א' מבית הנשיא. "האמת יצאה לאור"
צילום: נועם מושקוביץ'
מומלצים