שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: חגי אהרון
  קצב ייפרד מהאאודי שדרש - ואולי גם מהטקסים?
  בהתאם להחלטת הכנסת לשלול את ההטבות הניתנות לבכירים לשעבר שהורשעו בעבירות שיש עמן קלון, צפוי הנשיא לשעבר שהורשע באונס להיפרד מרכב השרד שירש מאפרים קציר, ומזכויות יתר שונות בעלות מיליוני שקלים. השרים ידונו בטקסים

  אחרי שהתואר התחלף מ"אזרח מספר אחת" ל"אנס מורשע", יאלץ משה קצב להיפרד בקרוב גם משורה ארוכה של הטבות משמעותיות שניתנו לו כמי שכיהן בעבר כנשיאה של מדינת ישראל. בהתאם לקביעתה של ועדת הכנסת, יתבקש קצב להשיב את רכב האאודי A6 המפואר שקיבל כשההליך המשפטי נגדו היה בעיצומו. מדובר באותה מכונית שרד ששימשה קודם לכן את הנשיא המנוח, אפרים קציר, והועברה לרשות קצב בהתאם לבקשתו.

   

   

  בעקבות התפוצצות הפרשה, הצביעו חברי ועדת הכספים פה אחד בעד שלילת זכויותיהם של נשיאים וראשי ממשלות לשעבר שהורשעו בעבירות שיש עמן קלון. בהתאם לכך, יישללו מקצב הטבות שעלותן למדינה הסתכמה רק בשנה הנוכחית בכמעט שני מיליון שקלים בשנה, ובהן המימון שניתן לו למזכירה פרטית ופטור ממס.

   

  הפנסיה החודשית של קצב הסתכמה בשנת 2008 ב-46 אלף שקל. סכום המשקף 100 אחוזים ממשכורתו האחרונה, שכן הוא נכלל בהסכמי הפנסיה התקציבית. על פי החלטת ועדת הכספים ב-2007, מכיוון שקצבת הפנסיה המכובדת שמשולמת לו היא זכות שמוקנית על פי חוק, לא ניתן לפגוע בה.

   

  מי שהובילו אז את ההחלטה לשלילת זכויות היתר של בכירים לשעבר שהורשעו בעבירות שיש עמן קלון היו ח"כ חיים אורון ממרצ, ושר התיירות סטס מיסז'ניקוב מישראל ביתנו, אז יו"ר ועדת הכספים. כיום מבקש מיסז'ניקוב, שמכהן גם כיו"ר ועדת השרים לטקסים ולסמלים, לקיים דיון דחוף כדי לבחון את ההשלכות הנוספות העולות מהרשעתו של קצב בשני מעשי אונס.

   

  חברי הוועדה ידונו בהמשך תוקפן של זכויותיו הטקסיות והסמליות של קצב, דוגמת השתתפות באירועים כחלק מסגל א' של המדינה, נוהל "חבצלת" - הקובע, במקרה של מוות, את העמדת ארונו בבית הנשיא וקבורתו בחלקת גדולי האומה, וכן זכויות נוספות.

   

  עם זאת, קרא מיסז'ניקוב שלא להיחפז בקבלת ההחלטות בנושא, והדגיש כי יש לבחון כל מהלך בנושא תוך הפעלת שיקול דעת דקדקני. "זהו יום עצוב לכל מדינת ישראל", אמר שר התיירות. "ראוי שלא לערוף ראשים, ולכן אין צורך להזדרז בהסקת המסקנות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים