שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מטמטמת אותן ברכות

  סוללת יועצים בחסותה, תחרות מציאת כוכבים בצלמה ובדמותה, כיתות אמן תחת שרביטה: עמית קוטלר חושב שהערוץ החדש של אופרה ווינפרי הוא רק מקדש סגידה עבור מיליוני המעריצות שלה

  כמות הסופרלטיבים שנשפכו בתקשורת על ערוץ הטלוויזיה החדש של אופרה ווינפרי עוד לפני שזה עלה לשידור, היתה אולי חסרת תקדים, וזה מובן. הרי משהו, אם נרצה בכך או לא, יש בה, בגברת הראשונה של המסך הקטן. כזו אמפתית ופורצת חומות, אף פעם לא מורמת מעם, אלופת יצירת תדמית ה"מיליונרית, אבל נגישה".

   

  אתמול (שבת), בתאריך הקליט 1-1-2011, בשעה 12:00 בצהריים על פי שעון החוף המזרחי של ארצות הברית, הושק ערוץ הטלוויזיה של אופרה ווינפרי. מהלך טבעי וצפוי על-פי התפתחות הקריירה שלה, שלא לומר התעצמות כוחה.

   

  בתחילה היה נדמה כי OWN (אופרה ווינפרי נטוורק), הפקה משותפת של רשת "דיסקברי" וחברת ההפקות של הכוכבת, "Harpo", עלתה לאוויר באופן ובאופי של האם הרוחנית. לא בצעקה גדולה, לא בהיסטריית צבעים על המסך, אלא בשעה של הצגת לוח השידורים החדש של הערוץ והתוכניות שווינפרי תבקש לְמכֶּר באמצעותן את הצופות שלה בשנה הקרובה, ואם ירצו בכך ויצביעו בשלט - גם בשנים הקרובות. אבל מאחורי העדינות הנעימה הזו, נראה כי מסתתרת אגרסיביות לא קטנה.

   

  צפו במעברון הגרפי של הערוץ החדש. עדין ואגרסיבי

   

  למרות הביקורות החיוביות שנשמעו פה ושם על הערוץ החדש, כדוגמת "הצהירה מחדש על שלטונה כמלכת הטלוויזיה של שעות היום", מתחת לפני השטח מתחילה להיחשף האמת. לרגע נדמה שמדובר בתגלית גדולה, אבל במחשבה שנייה - שמגיעה מהר מאוד - מבינים שאופרה אחרת שולטת במסך של OWN. אופרה של הערוץ, שנתפר למידותיה שלה, היא טבעית אבל מגלומנית, נותנת במה לכולם אבל שתלטנית חסרת תקנה.

   

  למה? את כל התשובות מספקת ווינפרי, צבעוני על גבי לבן, בלוח השידורים החדש שלה, אותו כאמור הציגה ברוב פאר וזמן מסך. "מאחורי עונה 25", התוכנית שמאפשרת - לראשונה בהיסטוריה של הטלוויזיה כמובן - הצצה אל מאחורי הקלעים של תעשיית הטלוויזיה של אופרה. תחת ניהולה והנהגתה ותחת הסלוגן "היא אף פעם לא לקחה אותך לשם", תיקח אופרה את הצופות אל מסע מאחורי הקלעים של תוכנית האירוח המוכרת שלה, כשהיא מנווטת, היא שולטת, היא ולא אחרת תחליט מה תראו ומה לא.

   

  "כיתת אמן", תוכנית חדשה נוספת, היא סוג של "סטודיו למשחק". כאן אמנם לא תראו את ווינפרי עצמה, אלא תחזו בסרטים דוקומנטריים על כוכבי בידור למיניהם, שבעיקר יספרו על דרכם לצמרת. סיימון קאוול, דיאן סוייר, קונדוליסה רייס - כולם יהיו כאן, והראשון שבהם שתוכניתו שודרה כבר בערוץ הוא הראפר ג'יי זי.

   

  צפו בקטע מתוך "כיתת אמן" עם ג'יי זי. אופרה בחרה בו

   

  אז למה אנחנו מדברים על מגלומניה אופראית? ובכן, פעם אחר פעם טורחים להזכיר בערוץ מי עומדת מאחורי בחירת האנשים, ושלמעשה בהיותם של הכוכבים הללו (כן, גם קונדוליסה) שותפים לתוכנית, הרי שמדובר בתו איכות שמוצמד אליהם. בכל זאת, אופרה בחרה בהם.

   

  התוכנית הבאה שמגיעה אל המסך אצל אופרה היא "Your Own Show", "התוכנית שלכם" אם תרצו בעברית. כאן מדובר בתוכנית ריאליטי שבמסגרתה יתמודדו עשרה מועמדים על תפקיד הנחייה בערוץ. על פי ההבטחות, גם התוכנית שהנבחר או הנבחרת יגישו תיווצר בהתייעצות איתם ובשיתופם. 9,500 מתמודדים הגישו מועמדות, עשרה כאמור הגיעו לשלב הסופי.

   

  צפו בפרומו ל"Your Own Show". של מי התוכנית הזו באמת?

   

  התוכנית שתעלה לשידור בשישי הקרוב, תציג עשרה מועמדים לתפקיד. אבל די בצפייה זריזה בתשדיר הפרומו לקראתה, כדי להבין שגם כאן, אנחנו עדים לעוד מניפסט האדרת אישיותה של המנחה האם, כאשר היא מוצגת שם, כמעט מבלי להראות את פרצופה (אך כן את תלתליה) כשהיא אוחזת במיקרופון מוזהב אותו תעניק לזוכה המאושר/ת. סביר להניח שמי שיקבל עליו את התפקיד יצטרך, אם ירצה בכך או לא, לעשות את האדג'סטמנטס הנכונים כדי להיות יציר כפיה של אופרה. אחרת איך הצופות יתחברו, לא?

   

  וזה רק על קצה המזלג. תוכניות נוספות שעלו ועוד יעלו בערוץ כוללות את סוללת היועצים - של אופרה כמובן - שיתנו עצות לצופים ולצופות בשידור, תוכניות של חברותיה הטובות ביותר שיעלו על המסך, ובכלל - תחושה כללית מעיקה מאוד שכל הדבר הזה נוצר בצלמה ובדמותה לא של אג'נדה מסוימת, לא של כיוון כללי עבור ערוץ טלוויזיה, לא בשל הצורך למלא איזשהו חסר אצל הצופות.

   

  OWN נוצרה כדי להאדיר, לפאר, להלל ולשבח את דמותה של אישה אחת על מסך הטלוויזיה האמריקני, מה שהופך את העניין למעט מטריד. יש פה ביזנס שבראשו עומדת אישה אחת, חזקה ומפוצצת בכסף, שמעצימה עוד יותר את כוחה הטלוויזיוני. ושאף אחד לא ינסה להמציא פה נראטיב אחר.

  "אני אספר לכם למה אני מצפה. בכל יום אני מקווה שתמצאו כאן משהו שיהווה עבורכם השראה". אבל הסאבטקסט דומה יותר ל"בכל יום אני מצפה שתביאי חברה, רצוי כמה חברות, אל סלון הבית שלך, תראי להם כמה מגניב הערוץ החדש הזה, וגם הן ירכשו אותו". ירכשו, שכן מדובר בערוץ פרימיום בתשלום, אם זה לא היה ברור עד עתה.

   

  כעת נותר רק לקוות שכוכבת הערוץ, שהפחיתה, העלתה ושוב הפחיתה ממשקל גופה, תדע להתאים את מידות הערוץ למידותיה שלה, ואם צריך להפחית מעט מהנפיחות - תדע לעשות זאת. או במילים אחרות: תרגיעי קצת, שחררי. את אופרה ווינפרי.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אופרה. מי לא רוצה להיות כמוה
  צילום: AP
  לאתר ההטבות
  מומלצים