שתף קטע נבחר

שמחון לברק: לא אתמודד בבחירות ליו"ר קק"ל

השר שלום שמחון מתעקש כי מינויו לתפקיד יו"ר הקרן הקיימת כשר, אף שבוטל על-ידי בית המשפט. מפלגת העבודה צפויה לקיים בחירות לתפקיד, אך שמחון כבר הודיע שלא יתמודד

המאבק המביך של שר החלקאות, שלום שמחון, על ראשות הקרן הקיימת לישראל נמשך - למרות החלטת בית משפט לקיים בחירות לתפקיד. שמחון הודיע היום (א') ליו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, כי אין בכוונתו להתמודד על תפקיד יו"ר קק"ל במסגרת מפלגת העבודה, אך הוא ימשיך לטעון בבית המשפט כי כבר נבחר לתפקיד, על-ידי הסיעה המשותפת בקונגרס הציוני העולמי.

 

לטענת שמחון, הבחירות בסיעה המשותפת נערכו כדין ותוצאותיהן מחייבות את כלל חבריה, לרבות העבודה. זאת, חרף העובדה שבחירתו של שמחון בוטלה על-ידי בית המשפט המחוזי בפתח תקווה, בעקבות עתירה שהגישו יו"ר קק"ל המכהן, אפי שטנצלר, יחד עם פעילים מרכזיים במפלגת העבודה. בית המשפט הורה אז על דיון בלשכת מפלגת העבודה, שהחליטה ברוב גדול לקיים בחירות לתפקיד. שמחון, מצדו, החליט שלא לקבל את ההחלטה, ובכוונתו להמשיך ולנסות לקבל חותמת כשרות מבית המשפט.

 

לפני הבחירות במוסדות הלאומיים, חתמו שלוש הסיעות - ברית ע"ץ, המזוהה

 עם תנועת העבודה, "ארצנו", המזוהה עם הרפורמים ומרצ - על הקמת סיעה משותפת שתפעל בקונגרס הציוני, במטרה להעצים את כוחה של כל אחת מהמפלגות. בהסכם נקבע כי אם מפלגת העבודה לא תציג מועמד מטעמה עד ה-16 ביוני, ייבחר מועמד הסיעה המשותפת לתפקיד יו"ר קק"ל על-ידי כל חברי הסיעה.

 

לדברי שמחון, קיומן של בחירות במפלגת העבודה תוך התעלמות מתוצאת הבחירות בסיעה המשותפת, מהווה הפרה של ההסכם עליו חתמה העבודה עם הסיעות השותפות. "בנסיבות אלו", הוא הסביר, "אני רואה פגם בכך שאתמודד בבחירות במפלגת העבודה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמחון וברק. עדיין מחפש חותמת כשרות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים