שתף קטע נבחר

התוספת אושרה: נתניהו, פרס וקצב מרוויחים יותר

על רקע המאבק בין משרד התמ"ת ומשרד האוצר על העלאת שכר המינימום במשק, אישרה ועדת הכספים את הגדלת שכר הבכירים ברשויות השלטון. נתניהו ייהנה מתוספת של 2,895 שקלים לשכרו. הנשיא פרס יסתפק בעוד 1,762 שקל בלבד

ועדת הכספים אישרה בצהריים (ב') את הגדלת שכר הבכירים ברשויות השלטון בתוספות של 4% עד 7.5%. מדובר בעדכון השכר שתוכנן ל-2011. השוני בשיעורי התוספת נובע משיטות ההצמדה השונות ולתוספות הנהוגות לגבי כל מגזר של הבכירים. והצמודים אליהם. מספר הנהנים מסתכם בכ-2,000 אישים בתפקיד ובדימוס.

 

 

בעקבות ההחלטה, שכרו של נשיא המדינה גדל החל מהחודש מ-47,471 שקל ל-49,233 שקל (תוספת של 1,762 שקל) לחודש; שכרו של ראש הממשלה גדל מ-41,987 שקל ל-44,882 שקל (תוספת של 2,895 שקל), לחודש.

 

תוספות השכר יחולו גם על הפנסיה של הנשיאים לשעבר משה קצב (היא לא תפגע מהרשעתו במשפט האונס בכל עונש או קלון שייגזרו עליו) ויצחק נבון, ושל ראשי הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אריאל שרון ויצחק שמיר. הוועדה החליטה שלא לשנות לפי שעה את מנגנוני העדכון הקיימים ודחתה בחודש ימים את ההכרעה בהצעת היו"ר חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה) לקבוע מנגנון אחיד לעדכון שכר הבכירים.

 

גם מענק הביגוד אושר

שני המנגנונים הנפרדים הקיימים בשיעור עליית השכר הממוצע במשק (לנשיא המדינה, חברי הכנסת והשופטים) או בשיעור עליית מדד המחירים לצרכן (ראש הממשלה, השרים וסגני השרים, מבקר המדינה ונגיד בנק ישראל). העדכון בשני המסלולים ייכנס לתוקף ב-15 לינואר, כך ששיעור עלייתה שכר למשרות השונות יהיה לפי המנגנונים הקיימים.

 

עם זאת החליטה הוועדה לקבל את בקשת הממשלה לאשר לשרים וסגני השרים מענק ביגוד שנתי בסך כ-4,000 שקל. המענק יהיה לפי קבלות והוא יחול רטרואקטיבית מ-2010. הוועדה דחתה את הצעת הממשלה שהתוספת תהיה למפרע מ-2009.

 

באשר לשכר הבכירים, היו"ר משה גפני הציע לקבוע מנגנון עדכון אחיד, קבוע ומסודר, לא רק לעדכון השכר אלא גם של התנאים הנלווים לכל הבכירים. בדיון הוא נותר במיעוט לאחר שכל חברי הוועדה מלבדו תבעו לפחות להפריד את הדיון בשכר השופטים משאר נושאי המשרות הבכירות ולעדכן אותו בשיעור עליית השכר הממוצע.

 

לנוכח הרוב שנוצר נגדו, דחה גפני את ההכרעה וביקש מהממשלה וממשרד המשפטים ואיגוד השופטים לקבל את מלוא הנתונים כפי שהתבטאו בכל האפשרויות של עדכון השכר. גפני אישית אימץ את ההצעה לקבוע מנגנון משולב שיורכב מ-50% של עליית המדד ו-50% של שיעור עליית השכר הממוצע. את הצעה זו העלה לפני שנה חבר הכנסת חיים אורון (מרצ) וגם הממונה על השכר באוצר מוכן לאמץ אותה כברירת מחדל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשיא פרס ורה"מ נתניהו
צילום: AP
הנשיא לשעבר משה קצב
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים